Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

20 діб в українському СІЗО, провів азербайджанський правозахисник, маючи статус біженця в ФРН

20.05.2016

В Україні був незаконно заарештований азербайджанський правозахисник Аловсат Алієв, який має статус біженця в Німеччині. Про це розповів сам Алієв на прес-конференції «постмайданне Україна: співпраця зі спецслужбами авторитарних країн триває?».

Арешт для Алієва, який приїхав в Україну, щоб відкрити тут філію його правозахисної фірми для допомоги внутрішньо переміщеним особам, став повною несподіванкою. В середині квітня, коли він збирався повернутися в ФРН, у аеропорту «Бориспіль» його затримали співробітники українських спецслужб, заявивши, що Алієв перебуває в міжнародному розшуку Інтерполу.

Після цього правозахисник був затриманий на кілька годин в аеропорту, і доставлений в приймач-розподільник, де змушений був знаходитися в маленькій, практично порожній кімнаті протягом двох діб. Вже 19 квітня в прокуратурі Борисполя Алієву повідомили, що зі своїм адвокатом він зможе зустрітися тільки в суді, а також надали клопотання, перекладене з українського на азербайджанську мову за допомогою автоматичного інтернет-перекладача.

– У кімнаті було двадцять койок, але там постійно перебувало 26-27 осіб, тому доводилося спати по черзі. Незважаючи на те, що я колишній співробітник поліції, про що я повідомив усім, я перебував з усіма іншими ув’язненими до кінця арешту. Під час утримання жодного разу не було дано м’яса, риби, курки, яєць, овочей, фруктів, сиру, масла та чаю. У камерах жахлива антисанітарія, жодного разу ми не отримали ковдру, простирадло, наволочок та інших необхідних речей гігієни. Неможливо зв’язатися з міжнародними організаціями, або ж з Державною міграційною службою, – повідомив Алієв.

Після, того, як 6 травня Апеляційний суд Києва ухвалив, що рішення Бориспільського районного суду було визнано незаконним, Алієва звільнили. Однак до цього йому довелося двадцять днів провести в СІЗО у важких умовах, без можливості звернутися в УВКБ ООН, де змогли б підтвердити незаконність його затримання.

Крім того, під час перебування Алієва в СІЗО, до нього приходив представник органів влади Азербайджану, і вмовляв його дати дозвіл на спрощений порядок екстрадиції.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial