Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

63% шукачів притулку в Україні мають проблеми з офіційним працевлаштуванням через відсутність необхідних документів

27.12.2018

63% шукачів притулку[1] в Україні мають проблеми з офіційним працевлаштуванням через відсутність необхідних документів – результати дослідження «Ключові аспекти зайнятості біженців, осіб, які потребують додаткового захисту, та шукачів притулку в Україні»

Влітку 2018 року на замовлення Благодійного Фонду «Право на захист» було проведено дослідження «Ключові аспекти зайнятості біженців, осіб, які потребують додаткового захисту, та шукачів притулку в Україні». Дослідження охопило 377 респондентів, з яких 236 (63%) опитуваних – шукачі притулку та ще 141 (37%) – особи, які мають статус біженця або статус особи, яка потребує додаткового захисту. Опитування проводилось у Київській та Харківській областях, у яких відповідно мешкають 60% та 40% опитуваних.

Показовим виявився той факт, що попри всі труднощі та перешкоди 43% опитаних біженців та шукачів притулку на даний момент працевлаштовані, ще третина респондентів – 33% – наразі не мають роботи, але знаходяться в її активному пошуку. Лише 24% опитаних є економічно неактивними.

З тих, хто має роботу, 44% респондентів зайняті у сфері торгівлі та послуг, 13% – на роботах, які не потребують додаткової кваліфікації, 10% є самозайнятими. Таким чином можна зробити висновок, що переважна більшість респондентів прагнуть інтегруватися в українське суспільство. Проте, на жаль, їхні прагнення реалізувати не так просто. Так, наприклад, їх труднощі в працевлаштуванні зокрема пов’язані з небажанням роботодавців брати на роботу таких осіб. Про це зазначив кожен другий учасник опитування, який мав досвід виходу на український ринок праці. Одночасно 63% опитуваних серед основних проблем, з якими їм довелось зустрічатися, назвали відсутність необхідних документів для працевлаштування. Зрозуміло, що змінити цю ситуацію без інформування українського суспільства та залучення відповідних державних органів та структур неможливо.

Вивчення цього питання та подальше сприяння його вирішенню на сьогодні є актуальним не лише з правової, але й з економічної точки зору. Як усім відомо, сьогодні в Україні спостерігається дефіцит представників робітничих та технічних професій, який з дня на день невпинно зростає. Однією з причин такого стану речей експерти називають міграційні процеси, а саме – масові виїзди українців на заробітки за кордон. Тож економічна інтеграція та працевлаштування біженців та шукачів притулку як значного трудового ресурсу може стати вирішенням – принаймні частковим – цієї проблеми. Проте на заваді цьому стає чинне законодавство України, яке практично унеможливлює офіційне працевлаштування таких осіб, зокрема шукачів притулку.

Доводять це й результати дослідження, проведеного БФ «Право на захист», ознайомитися з якими можна за посиланням.

[1] Шукачі притулку – особи, що звернулися за статусом біженця в Україні, подавши документи до Державної міграційної служби.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial