Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
22.06.2016

На території “Мистецького арсеналу” в Києві 20 червня пройшов благодійний фестиваль до Міжнародного дня біженця. У рамках заходу відбулася виставка картин, написаних біженцями з Сирії, Афганістану, Анголи, Іраку, Конго та інших країн. Пройшли майстер-класи, ярмарки та театральні вистави.

Фестиваль організовано спільно з Агентством ООН у справах біженців та волонтерськими ініціативами з метою привернути увагу до людей, які були змушені покинути свої будинки.

Ведуча новин ТСН на телеканалі “1+1”, активний волонтер та куратор соціального мультимедійного проекту “Переможці” – Соломія Вітвіцька стала ведучою заходу.

Благодійна подія, яка відбулася на території арт-простору у центрі Києва, Мистецькому Арсеналі, мала на меті привернути увагу до історій людей, які змушені були залишити свої домівки, показати історії їхньої успішної інтеграції у нових умовах, результати роботи стартапів біженців та переселенців.

На глядачів чекала насичена культурна програма заходу: представлення стартапів та проектів біженців, виступи дітей-переселенців з Донеччини і Луганщини, танцювальні номери кримсько-татарського ансамблю, музичні виступи гуртів з Афганістану і Анголи, майстер-класи з ромського танцю, тихий аукціон, фотовиставка, традиційні частування тощо. Музичну програму Фестивалю доповнила спеціальна постановка “Де Схід?” від Театру переселенця, у якій розповіли про те, як це в одну хвилину залишитися без дому та як це бути переселенцем.

“У цей день ми хотіли показати всім, що ці люди полишили свій дім, пережили багато труднощів, але при цьому залишились оптимістичними, — сказав Голова Агентства ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу. — Багато з них створили свій бізнес, дали роботу іншим і готові допомагати нужденним. Згідно нашого дослідження, лише кожен п‘ятий українець має досвід безпосереднього спілкування з переселенцем. Подібні заходи дозволяють українцям поспілкуватися з переселенцями й біженцями, дізнатись їхні історії, познайомитися з їхніми успішними стартапами”.

На даний момент в Україні перебувають понад 7 тисяч біженців і шукачів притулку з інших країн.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial