Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Четвертий тренінг, що завершив серію тренінгів для юридичних радників серед спільнот біженців та шукачів притулку в Києві та Київській області

14.06.2018

Ось і завершився четвертий тренінг для неформальних лідерів біженської спільноти.

Основною метою заходу, який завершив серію тренінгів для юридичних радників серед спільнот біженців та шукачів притулку в Києві та Київській області, як і трьох попередніх, стало сприяння активній інтеграції біженців і шукачів притулку в Україні.

Саме це, останнє навчання, організоване для представників сомалійської спільноти, стало найцікавішим та незвичним. По-перше, самі сомалійці, не зважаючи на важку долю, яка їх спіткала (війна, втеча з власної країни, тяжкі умови життя), однаково залишаються усміхненими та відкритими для спілкування людьми. Вони заповнювали дні навчання своїм позитивним настроєм та не давали нудьгувати ані тренерам, ані один одному.

По-друге, серед учасників навчання вперше були присутні три жінки, які зможуть більш ефективно допомагати іншим представницям сомалійської спільноти. Адже з огляду на культурні та релігійні особливості сомалійської громади (та інших трьох громад, з якими вже було проведено тренінги), зазвичай, жінки не мають можливості бути присутніми під час подібних заходів. Але цього разу під час тренінгу і жінки, і чоловіки мали прекрасну можливість навчитися новому, посилити свої знання та отримати відповіді на багато запитань, поставити які вони не могли раніше через культурні та сімейні особливості.

Під час триденного навчання, яке проводилося за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), юристи БФ «Право на захист» розповіли лідерам сомалійської спільноти про основні навички роботи юридичних радників, державну міграційну процедуру, внутрішні процедури Агентства ООН у справах біженців та БФ «Право на захист», а також роз’яснили механізми медіації та розглянули шляхи вирішення побутових конфліктів. Як і зазвичай, всі теми були закріплені учасниками під час практичних завдань та рольових ігор.

«Для нас було важливо, щоби всі учасники – майбутні юридичні радники – могли не тільки надавати консультації, але й допомагати своїм співгромадянам, використовуючи отримані знання», – зазначила Анна Хіцевіч, координатор із посилення потенціалу БФ «Право на захист».

Наприкінці навчання вже традиційно всі учасники отримали іменні Сертифікати про участь у тренінгу.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial