Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Чи дотримуються в Україні права дітей, розлучених із сім’єю?

01.06.2018

Діти, розлучені із сім’єю,  заслуговують особливої уваги, адже вони є найбільш вразливою категорією серед шукачів притулку та біженців, яким БФ «Право на захист» надає правову допомогу.

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей відбувся круглий стіл тему «Дотримання прав дітей, розлучених із сім’єю», метою якого стало зміцнення співпраці з органами державної влади та пошук рішення проблемних питань щодо дітей, розлучених із сім’єю.

До заходу, який організував БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців, були залучені представники органів державної влади та громадських організацій, що працюють із дітьми, розлученими із сім’єю, та діти-біженці з Афганістану, які поділилися своїм власним досвідом інтеграції в українське суспільство, розповіли про труднощі, з якими вони зіштовхнулися в Україні.

Учасники круглого столу мали можливість ознайомитися  процедурою Агентства ООН у справах біженців оцінки найкращих інтересів дитини, отримали інформацію щодо форм переслідування дітей, переглянули короткий фільм «Діти у русі» про неповнолітніх шукачів захисту та їхню адаптацію до життя в країнах, де їм було надано притулок.

Під час заходу Товариство Червоного Хреста України презентувало присутнім інформацію про відновлення родинних зв’язків та процедуру розшуку родичів неповнолітніх шукачів притулку в інших країнах.

Процедура виявлення та влаштування дітей, розлучених із сім’єю, їхня інтеграція в українське суспільство, законодавчі перешкоди у доступі таких дітей до освіти,  важливість залучення громади до їхньої інтеграції, а також необхідність ініціювати законодавчі зміни, щодо покращення правового статусу таких дітей – ці та інші питання обговорювалися під час круглого столу всіма учасниками.

Діти повинні мати дитинство і не повинні страждати. Ніхто не може лишати дітей їхніх прав. Тож БФ «Право на захист» щиро сподівається на подальшу плідну співпрацю з працівниками органів держаної влади, що залучені до роботи з дітьми, розлученими із сім’єю, задля того, щоб права дітей дотримувалися.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial