Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Чи легко в Україні отримати статус біженця? Історія громадянина РФ

20.06.2018

Сьогодні, у Всесвітній день біженців, ми хочемо розповісти про Руслана*, громадянина Російської Федерації. З 2013 року він мешкає в Україні, оскільки  має обґрунтовані побоювання стати жертвою переслідування та репресій зі сторони російських спецслужб. На батьківщині він був депутатом місцевої ради, займав активну громадянську позицію, співпрацював із відомою правозахисною організацією «Меморіал», допомагав дітям, які постраждали в результаті бойових дій, що проводились військами РФ на території Чеченської республіки Ічкерія. Після того, як Руслан відмовився співпрацювати із ФСБ, почалися погрози кримінальним переслідуванням, позбавлення бізнесу, репресії.

«У справах шукачів захисту суди не дуже охоче використовують свої повноваження «зобов’язати державний орган надати статус біженця», — розповідає Дмитро Мазурок, керівник проекту БФ «Право на захист». — Найчастіше заяву відправляють на новий розгляд до Державної міграційної служби. Але у справі політичного активіста з Росії суд першої інстанції відійшов від усталеної практики».

Звернувшись до ДМС Україні за статусом біженця, Руслан двічі проходив всі інстанції. Його справу знов і знов переглядала Міграційна служба. Але кожного разу суди вказували на неврахування інформації з відкритих джерел про небезпеку для життя та свободи окремих  чеченських громадян з боку російських спецслужб. Аж ось після 5 років судової тяганини і невизначеності суд нарешті наважився сказати своє слово та зобов’язав ДМС визнати громадянина Російської Федерації біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Разом адвокатом БФ «Право на захист» Олександрою Журко, яка представляла справу в суді, ми сподіваємося, що рішення суду першої інстанції набере законної сили і незабаром наш клієнт Руслан отримає омріяне посвідчення біженця.

Ознайомитися з рішенням можна за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74510621

*Ім’я чоловіка змінене із міркувань безпеки

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial