Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
28.08.2018

– Мене звати Марина. Я народилася в м. Коломия Івано-Франківської області в 1967 році в родині військового. Коли мені було роки 3 чи 4, батька перевели служити до Естонії. Саме там я закінчила школу та отримала паспорт громадянки СРСР. Але мені завжди хотілося повернутися додому, у Коломию. Тож у 1988 році, коли з’явилася така можливість, я зібрала речі та поїхала в Україну. Тоді й подумати не могла, як сильно зміниться моє життя тільки за один рік, адже я встигла повернутися додому, вийти заміж та народити синочка. А ще через рік ми з чоловіком та сином переїхали до м. Бородянка, Київської області.

Саме на цей час припав розпад Радянського Союзу. І хоча всі політичні, економічні, соціальні зв’язки між колишніми республіками були розірвані, залишилися бюрократичні перепони та механізми,  через які багато людей не мали можливості відновити втрачені документи чи зробити нові.

– Коли я вирішила оформити паспорт громадянки України, з’ясувалося, що спочатку необхідно знятися з реєстрації в Естонії, а вже потім прописатися за адресою постійного місця проживання в Бородянці. Але ви ж пам’ятаєте, який непростий час тобі був? Щоби поїхати в Естонію в мене не було грошей, до того ж я стала мамою ще двох синів та доньки. Хіба могла надовго залишити чотирьох діточок? Тож і жила якось із радянським паспортом. Потім і його десь загубила.

У серпні 2017 року Марина, не маючи жодного документу, який би підтверджував її особу та допомагав встановити належність до громадянства України, звернулася до БФ «Право на захист» із проханням про правову допомогу щодо оформлення паспорту громадянина України. Юристи допомогли зібрати необхідний пакет документів та підготувати  відповідні заяви для звернення до Державної Міграційної Служби, адвокат БФ «Право на захист» підготував заяву про встановлення факту проживання Марини Демешок в Україні станом на 1991 рік та звернувся до суду.

В березні 2018 року Марина нарешті отримала паспорт громадянина України.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial