Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
10.11.2015

У Барвінкове Харківської області для дітей відкрили спортивну секцію самбо і дзюдо. Місцеві дітлахи, а також хлопці, які переїхали в місто через військових дій на Сході країни, тепер можуть займатися спортом і разом проводити дозвілля.

Перше заняття почалося з традиційної для будь-якого спорту розминки, в ході якої тренери розповіли дітям про філософські основи самбо і дзюдо: взаємодопомоги, одночасному розвитку тіла і духу, а також принципі «піддатися, щоб перемогти». Юні спортсмени дізналися про те, що самбо і дзюдо – це не просто єдиноборства, а система виховання та формування морально-вольових якостей для протидії супротивникові без застосування зброї.

«Всі знають, що заняття спортом – обов’язкова складова розвитку кожної дитини. Але одних шкільних уроків фізкультури для цього недостатньо, тому ми вирішили відкрити спортивну секцію, спрямовану на комплексні тренування, – поділилася Любов Бутенко, керівник регіонального офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні» в Харківській області. – Заняття з самбо і дзюдо дають можливість не тільки тренувати м’язи, але й загартовувати характер, стійкість і витривалість. Відвідуючи цю спортивну секцію, хлопці навчаться захищати себе і отримають досвід гідної поведінки, заснованого на цінностях цих видів спорту ».

Відкриття секції було ініційовано активістами громади внутрішньо переміщених осіб, які проживають в селищі, і підтримано проектом «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні», який реалізується Датським радою у справах біженців в партнерстві з ВБФ «Право на захист» та за підтримки Агентства ООН у справах біженців, а також місцевою громадою.

«Заняття в секції самбо і дзюдо дозволить дітям зміцнити своє здоров’я, знайти додаткову мотивацію для нових досягнень, а також стануть ще одним майданчиком для спілкування з однолітками» – зазначив тренер по самбо, Віктор Плаксій, який теж був змушений покинути свій будинок і переїхати в Барвінкове.

На першому занятті хлопці познайомилися, вивчили і відпрацювали кілька базових прийомів. За словами дітей, вони серйозно налаштовані продовжити навчання, а тренери пообіцяли зробити все можливе, щоб спортивна секція стала для хлопців другою сім’єю.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial