Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Дотримання прав дітей, розлучених із сім′єю. Семінар у Львові

02.10.2018

28 вересня БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR)провів семінар-практикум «Дотримання прав дітей, розлучених із сім’єю». Захід організували для зміцнення співпраці з державними органами й налагодження єдиної системи в роботі. Тема заходу є актуальною, оскільки діти, розлучені з сім’ями, є вкрай вразливими, а механізм їхнього виявлення, — недосконалим.

У семінарі взяли участь Аліна Мішкур, юрист, Нонна Святненко, асистент координатора з підвищення потенціалу, Антон Максимов, адвокат Львівського офісу БФ «Право на захист», представники центрів служб у справах дітей Мостицької, Сокольської, Жовківської РДА, центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головного управління Державної міграційної служби та Національної поліції НП у Львівській області.

Учасників ознайомили з інформацією щодо форм переслідування; процедури виявлення і влаштування дітей, розлучених із сім’ями; способами отримання інформації щодо країн їхнього походження; продемонстрували 10-хвилинний відеоролик «Діти в русі» про неповнолітніх шукачів захисту та їхню адаптацію до життя в країнах, де їм було надано статус біженця. Особливу увагу приділили медичному огляду виявлених дітей-шукачів захисту; розміщенню таких дітей в українських сім’ях (що активно практикують у м. Львові), що є проблемним, адже процедура оцінювання віку має багато прогалин.

Про ефективність заходу свідчать результати заповнення форм оцінювання знань учасників до та після нього. Вони докорінно відрізнялися, оскільки до семінару представники різних органів влади володіли суто своїми професійними знаннями, і не знали, що роблять інші під час виявлення та влаштування дитини, якими є терміни надання державного представника тощо.

Учасники вдячні БФ «Право на захист» за можливість взяти участь у семінарі. Вони одностайно висловили бажання долучатися до подібних заходів у майбутньому.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial