Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Довгий шлях до отримання паспорта або як співробітники БФ «Право на захист» допомогли жінці позбутися статусу особи без громадянства

27.12.2017

Особа без громадянства.  Людина, яка позбавлена будь-яких прав. Людина, яка не може звернутися за медичною допомогою чи до державних органів за захистом, не може зареєструвати народження дитини.

Однією з таких осіб довгий час була Світлана Анатоліївна Василенко, яка народилася 01 квітня 1969 року у м. Єнакієво Донецької області. У шкільні роки разом з батьками вона переїхала у м. Ноябрськ, що знаходиться на Крайній Півночі Російської Федерації, де навчалася у коледжі та отримала свій перший паспорт – паспорт громадянина колишнього СРСР.

У 1989 році Світлана Анатоліївна одружилася та переїхала до Полтавської області, де і народила свою першу дитину – доньку. З чоловіком життя не склалося, але вони продовжували жити разом ще декілька років.

У 1996 жінка завагітніла вдруге, але стосунки з чоловіком та свекрухою були вже настільки поганими, що разом з маленькою донькою вона була змушена покинути свій дім. Саме тоді  Світлана Анатоліївна знову опинилася у Російській Федерації. Це був якраз той час, коли проводився обмін паспортів зразка СРСР на паспорти громадянин України. Мешкаючи в іншій країні, вагітна та з маленькою дитиною на руках Світлана Анатоліївна не змогла обміняти свій паспорт. Тож коли  у 1997 році у неї народився син, через відсутність дійсного паспорта зареєструвати народження хлопчика не вдалося.

Через деякий час Світлана Анатоліївна разом з двома дітьми повернулася до Полтавської області. Саме тоді вона спробувала обміняти радянський паспорт на український, але кампанію із заміни паспортів вже було припинено. А через відсутність реєстрація місця проживання, жінка не могла звернутися за отриманням паспорта на загальних підставах. Зробивши декілька невдалих спроб отримати паспорт та зареєструвати народження другої дитини, Світлана Анатоліївна так і залишилася жити без документів. До того ж, під час переїзду до м. Маріуполь Донецької області жінка втратила свій радянський паспорт, що був останнім документом, який посвідчував її особу.

У липні 2017 року Світлана Анатоліївна звернулася до БФ «Право на захист» за правовою допомогою. За декілька місяців юристом Софією Кордонець були направлені запити,  відновлено необхідну інформацію та підготовлені документи і заяви для звернення в органи Державної міграційної служби.

За підтримки Сергія Галемського, адвоката Маріупольського офісу БФ «Право на захист», відбулося спілкування з працівниками ДМС, що неодноразово відмовлялися приймати документи, та, нарешті , подача  всіх документів на отримання паспорта.

05 грудня 2017 року Світлана Анатоліївна отримала паспорт громадянина України. Тож тепер жінка має можливість користуватися своїми правами, звертатися за їхнім захистом та отримати таке довгоочікуване свідоцтво про народження сина.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial