Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Другий шанс на отримання статусу біженця для журналістки Жанари Ахметової

01.10.2018

«Верховний Суд відмовив Державній Міграційній Службі України у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного адміністративного суду за позовом казахстанської опозиційної журналістки Жанари Ахметової, яку переслідує влада Казахстану за її опозиційну журналістську діяльність. Таким чином рішення Київського апеляційного адміністративного суду, яким ДМС було зобов’язано повторно розглянути заяву Жанари Ахметової, є остаточним та оскарженню не підлягає», – повідомила адвокат БФ «Право на захист»  Олександра Журко.

Нагадаємо, Державна міграційна служба відмовила шукачці притулку у визнанні біженцем. Відмова державної міграційної служби була оскаржена адвокатами БФ «Право на захист»  у суді. На жаль, суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову позивачки.

Проте, апеляційний адміністративний суд звернув увагу на доводи апеляційної скарги та скасував негативне рішення ДМС. Київський апеляційний адміністративний суд  зобов’язав Державну міграційну службу повторно розглянути заяву казахстанської журналістки.

Позицію Верховного суду можна прочитати тут: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76519299

Жанара Ахметова, журналіст і блогер, ховаючись від політичних переслідувань владою Казахстану, в березні 2017 року в установленому порядку звернулася за притулком в Україні, а у жовтні Жанара була затримана на Київщині у зв’язку з розшуком по лінії Інтерполу.

Наразі Жанара разом з сином залишається в Україні.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial