Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

«Дотримання прав людини під час екстрадиції»:проведено круглий стіл для представників органів прокуратури

18.05.2018

Юристи та адвокати БФ «Право на захист» в рамках проекту «Посилення потенціалу державних органів та біженських громад» провели круглий стіл на тему «Дотримання прав людини під час екстрадиції». Захід відбувся за підтримки УВКБ ООН (UNHCR) та у співробітництві із міжнародною правозахисною організацією Amnesty International (Міжнародна амністія).

Круглий стіл, який замислювався як майданчик для діалогу та обговорення нагальної теми із прокурорами Київської області та Генеральної прокуратури, що залучені у роботі по екстрадиційних справах та безпосередній підготовці екстрадиційних висновків, відвідали також викладачі Національної академії прокуратури України, для яких також ця тема була цікавою, адже, читаючи лекції для студентів Академії та прокурорів під час підвищення кваліфікації, вони зможуть більш ефективно та всебічно висвітлювати питання дотримання прав людини під час екстрадиції.

Заступник директора Міжнародної амністії з питань Східної Європи та Центральної Азії Денис Кривошеєв під час свого виступу розповів про ситуацію із дотриманням прав людини в країнах Центральної Азії, таких як Узбекистан, Таджикистан та ін., а також поділився історіями зі свого професійного досвіду, які відбувалися на Північному Кавказі в Росії.

Після виступу пана Кривошеєва учасники круглого столу мали можливість послухати невелику доповідь представника Генеральної прокуратури України.

Підсумовуючи обидва виступи, організатори вказали на те, що під час розгляду екстрадиційних справ працівники прокуратури мають продовжувати приділяти увагу об’єктивній ситуації з правами в людини в тих країнах, з яких надходять запити на видачу осіб.

Учасники круглого столу взяли участь у дискусії та жвавому обговоренні піднятих питань, адже на заході були присутні не лише прокурори, але й адвокати. Також учасники обговорили практичні питання, які їх цікавили, та отримали на них відповіді.

БФ «Право на захист» сподівається на подальшу плідну співпрацю з працівниками прокуратури України та викладачами Національної академії та планує запрошувати їх на наступні тематичні тренінги та круглі столи.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial