Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Держава має приділити особливу увагу адекватному визначенню в українському законодавстві самого поняття “особа без громадянства”

18.12.2015

Правозахисники вимагають вирішити проблему осіб без громадянства. Тисячі людей в Україні більше 20 років декількома поколіннями живуть без належних документів та оформленого громадянства. Вони залишаються абсолютно невидимими для держави, що призводить до порушення їхніх прав та тотального зубожіння.

Протягом 2014-2015 років під час “польового” моніторингу в прикордонних районах Одещини правозахисники виявили понад 150 людей, у яких є суттєві проблеми з невизначеним правовим статусом осіб без громадянства чи з невизначеним громадянством.

Керівниця Проекту ВБФ “Право на Захист” Дарина Толкач переконана, що особливу увагу держава має приділити адекватному визначенню в українському законодавстві самого поняття “особа без громадянства”.

Іншою проблемою, на її думку, є те, що національне законодавство досі не відображає вимогу Конвенції 1954 року щодо спрощення процедури натуралізації для осіб без громадянства. Воно також не надає особам без громадянства, зокрема, право на отримання документів, що посвідчують особу, відповідно до статті 27 Конвенції.

“Якщо статус осіб без громадянства є невизнаним і вони не мають відповідних документів, це призводить до абсолютної “відсутності прав”, – пояснює Дарина Толкач.

Експерти також радять не нехтувати міжнародними правовими механізмами захисту прав людини, такими як Європейський суд з прав людини, Договірні органи ООН та Спеціальні процедури ООН.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial