Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Фікрат Гусейнов – довгий шлях додому. Азербайджанський журналіст зміг повернутися до Нідерландів

24.04.2018

Сьогодні у прес-центрі «Главком» відбулася прес-конференція Української Гельсінської спілки з прав людини, БФ «Право на захист» та Харківської Правозахисної Групи  «Фікрат Гусейнов – довгий шлях додому. Екстрадиція жертв політичних переслідувань до країн походження».

Процедура екстрадиції та система притулку в Україні, а також усталена практика правозастосування створюють сприятливі умови для видачі політичних біженців до країн походження, зокрема, до Російської Федерації, а також інших авторитарних країн колишнього СРСР, де їм загрожують смерть, катування, насильницьке зникнення, тривалий термін ув’язнення.

Під час прес-конференції була розглянута справа відомого опозиційного журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнова, який зміг повернутися до Королівства Нідерландів.

Нагадаємо, Фікрат Гусейнов зазнавав переслідувань в Азербайджані через свою журналістську діяльність. 10 років тому він виїхав до Нідерландів та отримав там громадянство через переслідування на батьківщині. 14 жовтня 2017 року його затримали в аеропорту «Бориспіль» за запитом Азербайджану, який вимагав екстрадитувати журналіста. Спочатку Фікрата заарештували, але потім суд відпустив журналіста на поруки.

Без жодного судового рішення паспорт Фікрата двічі незаконно вилучався й утримувався в прокуратурі Київської області. Однак, 16 квітня цього року під час чергового засідання в Печерському районному суді міста Києва слідчий суддя не розглянув клопотання прокуратури по суті й зробив перерву до 19 квітня. Після закриття засідання адвокат БФ «Право на захист» Дмитро Мазурок не дозволив прокурору знов незаконно забрати паспорт Фікрата й повернув документ журналісту.

Отримавши паспорт, журналіст залишив територію України та повернувся до Нідерландів. 

«Інтерпол більше не розшукує Гусейнова через ознаки політичного переслідування, однак його продовжують розшукувати в Азербайджані, – зазначив під час виступу Дмитро Мазурок. – Наразі екстрадиційна перевірка щодо Фікрата Гусейнова, яка проводиться прокуратурою, не завершена. Що буде далі, поки що невідомо. Прокуратура може або оголосити його в розшук, або відмовитися від клопотання про обрання запобіжного заходу, зробити висновок про неможливість екстрадиції й закрити справу. Але у будь-якому випадку, головним залишається те, що зараз Фікрат знаходиться у безпеці і йому не загрожує видача Азербайджану».

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial