Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
19.10.2018

«Документи потрібні мені, щоби влаштуватися на роботу за спеціальністю. Я хочу отримувати нехай невелику, але стабільну платню та мати гідне життя».

Ігор Вікторович Сафонов – особа без громадянства. Він народився в 1965 році в м. Єревані, Вірменія. Там навчався в школі, закінчив інститут. Одразу після школи влаштувався на роботу. Продовжив працювати й поки навчався на факультеті радіотехніки та систем зв’язку Єреванського політехнічного інституту. «Технічна» робота давалася Ігорю Сафонову легко.

Коли в 1989 році він завершував навчання у виші, у Радянському Союзі та Вірменській Республіці розпочиналися рухи за незалежність та етнічне самовизначення, водночас назрівали сутички та заворушення. На початку дев’яностих, уже після розпаду СРСР, такі конфлікти набрали повної сили. У Вірменії таким конфліктом став Нагорно-Карабаський.

Тоді ж Ігор Сафонов разом із матір’ю вирішили покинути країну, оскільки можливостей працювати ставало все менше, а побоювання за безпеку ставали більшими.

«Ми обрали Україну, оскільки мали тут знайомих, — розповідає чоловік. — Вони дали нам дах над головою на перший час. Спочатку ми жили в с. Насташка на Київщини, там і отримали тимчасову прописку. Потім вирішили переїхати до Білої Церкви».

Та під час переїзду загубили всі документи від свідоцтва про народження до диплома, відновити які тоді не вдалося.

За кілька місяців померла мати Ігоря Сафонова. Він залишився сам. Потім стало неможливим працювати без чинного паспорта, хоча Ігор Вікторович уже був висококваліфікованим телемайстром. Його професіоналізм та освіта допомагали знаходити неофіційний підробіток, аж поки у 2009 році він частково втратив зір.

Та чоловік не втрачає надії. Із 2015 року він перебуває на обліку як бездомна особа. Майже рік перебував у реабілітаційному центрі. Після багатьох зусиль перший документ — свідоцтво про народження — нещодавно вдалося відновити, але жодна із держав не визнає його своїм громадянином.

Ігор Сафонов ніколи не скаржиться, а лише намагається знати будь-який підробіток і мріє вирішити питання із документами:

«Документи потрібні мені, щоби влаштуватися на роботу за спеціальністю. Я хочу отримувати нехай невелику, але стабільну платню та мати гідне життя», — підсумовує він.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial