Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
25.10.2018

«Я живу в Україні вже понад 20 років, мій брат був громадянином України. Мені дуже потрібні документи, щоби я нарешті могла отримати дозвіл на проживання»

Мінарета Лаертівна Арутюнян народилася в 1960 році в селі Чартар Мартунинського району Азербайджанської РСР. Перший паспорт отримала в 16 років у м. Мартуні.

На початку дев’яностих років із родиною брата жінка переїхала в Україну до смт Бородянка Київської області. В 1996 році, коли радянські паспорти замінювали українськими, її документ забрали до архіву паспортистів смт Бородянка, а паспорт громадянки України так і не видали.

Усе життя жінка працювала за домовленістю, адже не мала трудової книжки. Вона бралася за будь-яку роботу, тільки б не бути тягарем для брата і його сім’ї. З роками важка праця дала про себе знати — стан здоров’я Мінарети Лаертівни погіршився, тож зараз вона працювати вже не може. Допомогу отримує від родини брата і небайдужих сусідів.

На запит БФ «Право на захист» Міграційна служба Республіки Азербайджан надала відповідь, що відповідно до закону, Мінарета Лаертівна Арутюнян не є громадянкою їхньої держави. Україна також не визнає її своєю громадянкою.

Брат жінки був громадянином України, він помер у 2017 році. На території України в неї залишився тільки племінник, з яким вона підтримує родинні відносини. Це її єдина допомога і підтримка, оскільки її статус не підтверджений.

«Я живу в Україні вже понад 20 років, мій брат був громадянином України. Мені дуже потрібні документи, щоби я нарешті могла отримати дозвіл на проживання», — ділиться вона.

Жінка не може отримувати пенсію, медичну й соціальну допомогу, виступати стороною в договірних відносинах. Юридично її просто не існує. Перебуваючи в скрутному матеріальному становищі, Мінарета Лаертівна не просить фінансової допомоги, сподівається тільки на оформлення документа, який дасть їй можливість бути визнаною в державі, де вона прожила більшу частину свого життя.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial