Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
26.09.2019

Як ви думаєте, чи має держава піклуватися про малюків, які народилися на її території? Звісно, — скажете ви. Які можуть бути сумніви, коли мова йде про її громадян. І помилитесь. Бо народитися в конкретній державі — то замало, аби вважатися її громадянином та отримувати від неї будь-які соціальні гарантії. Так сталось і в історії жінки, яка звернулась по допомогу до нас — у БФ ”Право на захист”. Молода мама Карина Г. не змогла отримати гарантоване державою право на матеріальну допомогу при народженні дитини через певні нюанси законодавства. Але мова йшла про права новонародженого малюка — і колеги приклали чимало зусиль, аби держава виконала свої зобов’язання.

Карина Г. звернулася до спеціалістів БФ «Право на захист» в червні 2017 року із проханням допомогти їй оформити паспорт громадянки України. У свої 22 роки вона не змогла це зробити через складні життєві обставини та певні бюрократичні перепони.
Проте життя не стоїть не місці: поки за участю юристів БФ «Право на захист» тривала процедура отримання документа, в житті самої жінки трапились зміни — у квітні 2017 року Карина народила хлопчика Артема. Але оформити допомогу при народженні цієї дитини без паспорта вона не змогла. Зробити це можна було одному з батьків протягом року від дня народження дитини із відповідною заявою, свідоцтвом про народження, довідкою із пологового будинку та документом, що посвідчує особу заявника. Оскільки Карина та батько дитини не перебували у шлюбі на момент народження Артема, чоловік не мав змоги звернутися до управління соціального захисту населення для оформлення такої допомоги. Карина ж не могла цього зробити через відсутність паспорту.
Паспорт громадянки України жінка отримала лише в травні 2018 року — тобто через рік і один місяць після народження Артема, коли термін подання такої заяви вже сплив. Проте на думку юристів БФ «Право на захист» в цьому випадку мова йшла про порушення прав саме новонародженого, якого було позбавлено допомоги від держави, а інтереси дитини мають бути понад усе.

Для відновлення строку на звернення до управління соціального захисту населення для оформлення допомоги при народженні дитини необхідно було звернутися до суду із позовною заявою про поновлення строку — що юристи БФ «Паво на захист» і зробили. Суд, погодившись з аргументами адвоката та враховуючи позицію Верховного Суду України, надав вмотивовану відповідь, що «неможливість своєчасного звернення одним з батьків до органу, який здійснює призначення допомоги при народженні дитини, призводить до порушення інтересів дитини». Тобто на думку суду держава повинна сприяти найкращому забезпеченню інтересів дитини.
Маючи на руках рішення суду, яким було поновлено строк для оформлення допомоги при народженні дитини, Карина за участю юристів БФ «Право на захист» звернулася до управління соціального захисту населення за місцем проживання — та отримала державну допомогу при народженні дитини.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial