Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
16.01.2018

“Бомж міжнародного значення” – під таким заголовком рік чи два тому у одній із Білоцерківських газет вийшла стаття, що розповідала історію Азізова Германа Асімовича. А вже декілька днів назад Герман Асімович отримав паспорт громадянина України.

Герман Асімович народився у 1962 році у місті Баку, Азербайджанської Республіки, що на той час була частиною Радянського Союзу. Батьків своїх не знав, виховувався в інтернаті. Наприкінці 1980х вирішив переїхати до Київської області, оскільки мав тут деяких родичів та сподівався, що буде легше влаштувати своє життя. З родичами спілкування не склалося, робота з’являлася лише час від часу, а зареєструвати своє місце проживання не вдавалося.

До кінця 90х, поки ще діяв паспорт громадянина Радянського Союзу, Герман Асімович міг вільно пересуватися по Україні, віддавав свій час служінню Богу та працював, коли з’являлася робота. А вже з початку 2000х років паспорт СРСР був визнаний недійсним та життя чоловіка перетворилося на життя людини без прав.

Герман Асімович неодноразово звертався у паспортні столи, відділи міліції та міграційну службу в Україні, але весь час чув одне й те ж саме: вам необхідно зареєструвати своє місце проживання та одружитися. А одружитися Герман Асімович не міг, навіть якби захотів – шлюб людини з недійсним паспортом не зареєструють.

Герман Асімович звертався і до Азербайджанської Республіки, але і там йому відмовили, оскільки він виїхав з Азербайджана ще до прийняття незалежності цієї країни, а, отже, не має підстав отримати громадянство Республіки Азербайджан.

У 2016 році Герман Асімович звернувся до БФ «Право на захист», але тільки у червні 2017 року , з появою проекта по правовій допомозі особам без громадянства,  адвокат Вікторія Волинська та юрист Софія Кордонець провели перше інтерв’ю та розпочали роботу.  Були направлені необхідні запити, у суді встановлено факт проживання чоловіка на території України на момент проголошення незалежності і, як подарунок на Новий рік, на початку січня Азізов Герман Асімович отримав паспорт громадянина України.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial