Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
09.09.2019

Сергій (ім’я змінено) з батьком проживають на тимчасово окупованій території. Як ВПО зареєстровані у Вінницькій області ще з 2014 року. Матір хлопця позбавили батьківських прав ще у 2009 році. По досягненню 14-літнього віку юнаку потрібно було отримати паспорт. Тільки свідоцтво про народження дитини було зіпсовано — тож треба було його відновити. Проблем з підтвердженням документу не виникло. Вони почалися під час спроби повернутися додому на тимчасово окуповану територію(ТОТ).

Зрозуміло, що довіреності на вивіз дитини на окуповану територію від матері батько апріорі мати не міг. У чоловіка при собі була лише копія рішення суду про позбавлення матері батьківських прав — а цього недостатньо для дозволу на перетин лінії розмежування. Монітор БФ «Право на захист» Оксана Понаморева посприяла розміщенню хлопця у Станично-Луганській лікарні. Зазначимо, що Станично-Луганська РДА та Станично-Луганське РТМВ завжди йдуть на зустріч у складних ситуаціях, розуміючи, що паспортизація дітей з ТОТУ – це важлива справа.

Батько тим часом поїхав додому шукати оригінал рішення суду. Коли чоловік повернувся, проблеми не зникли – він приніс рішення, завірене печаткою так званої ЛНР. Такий документ не може бути прийнятим ДПСУ для дозволу перетину ЛР. Проте, коли люди ставляться відповідально та з розумінням, рішення завжди знайдеться. Порадившись з ДПСУ, не порушуючи чинного законодавства, яке, на жаль, має багато колізій сьогодні, адвокат БФ «Право на захист» Алла Скворцова складає та направляє до суду заяву про відновлення втраченого провадження…

Здавалося б, скільки бюрократичних перепон, скільки труднощів… Але тут – на лінії зіткнення — такі реалії. Завдяки небайдужості всіх залучених осіб, батько з хлопцем повернулися додому. Далі на них чекає подорож до Вінницької області для звернення в ДМС. Юнак отримає свій паспорт і збудеться його мрія про майбутнє навчання у виші на території України.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial