Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Запитання та відповіді

Ми зібрали найпопулярніші запитання і відповіді в одному місці

Я зареєстрований в Донецьку. Зараз мені необхідно вклеїти фото у паспорт. Як я можу це зробити і скільки на це потрібно часу?

Відповідно до Доручення від 15.06.2017 Державна міграційна служба (ДМС) для проведення вклеювання фото почала вимагати від осіб, чиї паспорти були видані на тимчасово окупованих територіях, будь-які раніше видані документи (оригінали або копії), в тому числі із фотокартками. Зазначені документи необхідні підрозділам ДМС для перевірки інформації про особу та документів, виданих на її ім’я. І лише після проведення такої перевірки та у разі позитивної відповіді особа отримує можливість вклеїти фотокартку. Відповідно до доручення перевірка може тривати до 2-х місяців.

У більшості східних областей у разі надання особою разом із паспортом та фотокарткою низки додаткових документів (або їхніх копій) вклеювання фото відбувається протягом одного робочого дня.
У разі ненадання додаткових документів термін вклеювання значно довший, оскільки залежить від швидкості надання відповідей усіма інстанціями, до яких підрозділи ДМС звертаються із запитами щодо перевірки відомостей про особу.

Якщо у вас відмовляються приймати документи або виникають будь-які інші труднощі, ви можете звернутися до нас за допомогою +38 (098) 597 64 72; +38 (099) 507 50 90; +38 (063) 496 80 88

Мій брат, громадянин України, мешкає у Криму. Там у нього народилися діти, які отримали російське свідоцтво про народження. Як брату перевезти дітей з окупованої території в Україну?

Заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території можуть подати батьки, родичі, інші законні представники дитини до будь-якого суду за межами тимчасово окупованої території України незалежно від місця проживання заявника.

Моїй родині запропонували пожити в будинку, який міститься у садовому товаристві та не має фізичної адреси. На ділянках є будиночки, але вони оформлені як земля для посадки. Як нам оформляти довідку ВПО? Адже згідно із законом ми зобов'язані вказати нове місце проживання протягом 10 днів. Нам запропонували оплачувати тільки комунальні послуги, а для моєї сім'ї це дуже вигідна пропозиція. Але як бути в нашому випадку? Будинок є, а адреси немає? Наперед дякую!

Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою КМУ №509 від 01.09.2014 р., як фактичне місце проживання/перебування не можуть зазначатися адреси (місцеперебування) органів державної влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їхніх підрозділів, будь-яких інших приміщень, за якими внутрішньо переміщені особи фактично не проживають.
Наразі існує негативна практика щодо видачі довідки ВПО мешканцям садових товариств.

Хочу запитати про пенсіонерів та пенсії. Мій тато зважився на переїзд. Весь час мешкав у Луганську. Який порядок дій? Заздалегідь дякую!

Для отримання пенсій за новим місцем проживання необхідно:
1. Звернутися за отримання довідки внутрішньо переміщеної особи.
Під час подавання заяви про взяття на облік ВПО заявник надає паспорт громадянина України з відміткою про реєстрацію місця проживання (пропискою) на неконтрольованій території. В день подавання заяви безкоштовно видається довідка, яка роздруковується на аркуші формату А4, підписується посадовою особою уповноваженого органу та скріплюється печаткою такого органу.
Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.
2. Після отримання довідки, необхідно особисто звернутися до Пенсійного фонду України на території (в районі, місті, районі в місті), де пенсіонер зареєстрований як ВПО та надати такі документи:
– заяву про запит пенсійної справи (у разі реєстрації переселенця за новою адресою);
– копію та оригінал довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
– копії та оригінали документів, що посвідчують особу пенсіонера, паспорт;
– пенсійне посвідчення;
– копію та оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (у разі наявності);
– заяву про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк».
3. Очікувати перевірку місця проживання ВПО.
Виплата пенсій ВПО проводиться тільки через рахунки та мережу відділень АТ «Ощадбанк». Водночас з 16 вересня 2017 року ВПО-пенсіонерам надана можливість отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій через мережу відділень та банкомати будь-яких інших банків України на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження.

Під час бойових дій у нашому селі я разом із донькою потрапила під обстріли. Моя дитина загинула, а я отримала інвалідність. Підкажіть, будь ласка, чи можливо отримати будь-яку компенсацію? Якщо так, то що для цього потрібно та скільки часу займає дана процедура? Та, взагалі, чи є успішна судова практика?

На сьогодні алгоритму позасудового вирішення питання отримання компенсації внаслідок проведення антитерористичної операції не існує. Тобто, держава не прийняла відповідний закон, як це передбачено статтею 19 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», на підставі якого виплачується компенсація за шкоду, завдану здоров‘ю осіб, а також компенсація моральної шкоди родичам загиблих від терористичних актів.

Єдиним варіантом отримання компенсації залишається звернення до суду. Однак необхідно запастися терпінням, оскільки розгляд справи може тривати як на національному рівні, так і на рівні Європейського Суду з прав людини, оскільки поки що не має усталеної практики розгляду подібних питань в українських судових інстанціях.
Для звернення до суду бажано мати: копію паспорта та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (податковий код); копію довідки ВПО (за наявності), медичні документи (копія свідоцтва про смерть, копія лікарського свідоцтва про смерть, копія довідки з лікарні); копію витягу з Державного реєстру актів цивільного стану.

У випадку, коли правоохоронні органи не зафіксували факт поранення/загибелі, необхідно звернутися до них самостійно із заявою та отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Якщо є свідки, які зможуть підтвердити емоційний стан до події та після, це також не буде зайвим.

Даний перелік не є вичерпним та може корегуватися залежно від конкретної справи.

Звертайтеся до Право на Захист і наші юристи допоможуть зібрати необхідні докази та забезпечать захист порушених прав в судах.

Не знайшли, що шукали?

Задайте своє питання, і ми відповімо на нього найближчим часом

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial