Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Майбутні юридичні радники арабської біженської спільноти консультуватимуть співгромадян із Сирії та Іраку

05.06.2018

Завершився вже третій тренінг у рамках проекту «Посилення потенціалу державних органів та біженських громад». Цього разу юристи та адвокати БФ «Право на захист» провели захід для неформальних лідерів арабської біженської спільноти із Сирії та Іраку, що мешкають у Києві та Київській області.

Під час тренінгу, який також відвідали представники Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), учасники дізналися про основні методи та навички роботи юридичних радників, отримали детальну інформацію щодо державної міграційної та судової процедури, проблемних питань отримання посвідки на тимчасове й постійне проживання та громадянства України, інтеграційних можливостей (працевлаштування, освіта та охорона здоров’я).

Також  були надані відповіді на запитання щодо внутрішньої процедури УВКБ ООН та БФ «Право на захист», обговорювалися питання переселення до третіх країн, що здійснює УВКБ ООН. Учасники також прослухали короткий курс про навички ненасильницького спілкування та медіації.

«Ми намагалися не просто зробити захід цікавим та корисним, але й допомогти учасникам закріпити отримані знання на практиці, тож було багато тестів та різноманітних практичних завдань, – розповідає Анна Хіцевіч, координатор із посилення потенціалу БФ «Право на захист». – Впевнені, що нам вдалося досягти своєї мети, адже всі спікери та тренери відмітили високу активність учасників та їхню зацікавленість. Тренінг дійсно був корисним, оскільки вже під час навчання до учасників за порадами неодноразово зверталися їхні співгромадяни, які також є біженцями в Україні. Майбутні юридичні радники консультували їх телефоном та допомагали вирішити проблемні питання вже після тренінгу з урахуванням отриманих нових знань».

За словами організаторів,  учасники заходу зарекомендували себе проактивними лідерами своєї спільноти, які й надалі ділитимуться набутими знаннями та навичками із співгромадянами зі Сирії та Іраку, допомагаючи у вирішенні різноманітних питань, що виникають у житті шукачів притулку в Україні.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial