Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Маю громадянство! Як юристи БФ «Право на захист» допомогли жінці отримати паспорт громадянки Естонії

27.03.2018

Надія Степанова народилася в 1985 році в Таллінні, Естонська РСР, у сім’ї військовослужбовця з України. В 1988 році після розлучення батьків вона разом із батьком переїхала до м. Мурманськ, де і проживала декілька років. В 1992 році родина переїхала до селища Лозове Луганської області – на батьківщину батька. Через постійні переїзди з однієї країни до іншої було втрачено свідоцтво про народження Надії, а його відновлення ускладнювалося розпадом СРСР.

У батька Надії бракувало коштів для виховання доньки, тож він віддав доньку в дитячий будинок. Через відсутність свідоцтва про народження у дитячому будинку вчасно не змогли оформити Надії паспорт громадянки України, а по досягненні 18 років, через неосвіченість та незнання власних прав, вона самостійно не змогла оформити паспорт.

В 2009 році в Луганську помер батько Надії. З 2014 року, через початок антитерористичної операції, стало неможливим отримати відомості про батька з архівів Луганської області, що фактично унеможливило отримання Надією паспорта громадянина України.

На початку 2017 року Надія звернулася за допомогою до офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Представник уповноваженого з прав людини допоміг витребувати свідоцтво про народження з Естонії. Також був зроблений запит, що в подальшому дозволив підтвердити належність жінки до громадянства Естонії.

Влітку 2017 року офіс уповноваженого порекомендував Надії звернутися до офісу БФ «Право на захист», адже саме тоді розпочався проект по правовій допомозі особам без громадянства. Незабаром юристи БФ «Право на захист» зібрали необхідний пакет документів для звернення до консульства Естонської Республіки щодо оформлення Надії паспорту громадянина Естонії.

Ще одною перепоною на шляху до отримання естонського паспорту стала відсутність в Україні процедури встановлення особи для іноземців. Завдяки співпраці наших партнерів з агентств УВКБ ООН в Україні та в Північній Європі, а також органів влади Естонської Республіки Надія все ж таки отримала паспорт громадянки Естонії.

Ми щиро сподіваємося, що отриманий паспорт відкриє нові можливості для Надії та її дітей.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial