Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
18.06.2018

Володимир Миколайович мешкав в Узбекистані. Але на початку 1990 року  через громадські бунти та внутрішній конфлікт життя там стало небезпечним, тож він повернувся до Київської області, на історичну батьківщину. На той час через розпад Радянського Союзу та важку економічну ситуацію в країні було важко знайти постійну роботу, тож чоловік підробляв у різних місцях. На жаль,  на новому місті життя його не склалося: не зміг одружитися, завести дітей, заробити пенсійний стаж, придбати якусь нерухомість, а через складні життєві обставини не зміг вчасно обміняти свій радянський паспорт на паспорт громадянина України.

Новий 2000 рік розпочався для Володимира Миколайовича пожежею, що зруйнувала його будинок, знищила документи та майно. Тоді ж значно похитнулося здоров’я чоловіка. Після тривалого лікування Володимир Миколайович опинився на вулиці зовсім один – без підтримки близьких людей, без пенсії та будь якої матеріальної допомоги. Тривалий час він жив просто на вулиці, або знову потрапляв до лікарні.

На щастя, Володимиру Миколайовичу взявся допомогти Сергій – юрист сільської ради, де він мешкав на той час. Саме Сергій допоміг відновити свідоцтво про народження та відомості, щодо документування радянським паспортом із Узбекистану.

А в жовтні 2017 року Сергій звернувся до БФ «Право на захист» з проханням надати допомогу Володимиру Миколайовичу. Для встановлення належності до громадянства України відповідно до ЗУ «Про громадянство України» необхідно було встановити факт проживання в Україні станом на 1991 рік. Вікторія Волинська, адвокат БФ «Право на захист», підготувала заяву до суду про встановлення факту проживання в Україні станом на 1991 рік та взяла участь в розгляді справи судом. Після винесення відповідного рішення судом, Володимир Миколайович отримав можливість звернутися до Державної міграційної служби для оформлення паспорту громадянина України.

Нещодавно чоловік нарешті отримав паспорт.

Життєві складнощі Володимира Миколайовича не закінчилися, але, на щастя, не закінчується і людська доброта. Так, юрист сільської ради Сергій при сприянні місцевих органів влади допоміг влаштувати Володимира Миколайовича до будинку літніх людей. Крім того, наразі вирішується питання оформлення йому пенсії та групи інвалідності.

БФ «Право на захист» сподівається, що з отриманням паспорта громадянина України  життя Володимира Миколайовича значно покращиться.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial