Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
27.11.2019

Конфлікт на сході України у 2014 році спричинив низку проблем із документуванням людей, які проживають у Донецькій і Луганській областях або отримували там документи, що посвідчують особу, до 2014 року. Ми знаємо про це не з чуток, адже майже щодня намагаємося їм допомогти. Cпеціалісти БФ «Право на захист» здійснили моніторинг територіальних підрозділів Державної міграційної служби (ДМС) у Донецькій та Луганській областях на підконтрольній уряду України території. Наші колеги проаналізували норми чинного законодавства та практики застосування законодавчих норм територіальними підрозділами ДМС у Донецькій та Луганській областях і на основі цього розробили аналітичний звіт «Оформлення паспорта громадянина України».

Про ще йдеться у звіті:

  • ДМС не має доступу до архівів територіальних підрозділів на тимчасово окупованій території, а отже, перевірити дані щодо осіб, які отримували там паспорт громадянина України до 2014 року, неможливо. Відтак, оформлення паспорта громадянина України або вклеювання фотокартки до нього може суттєво ускладнитися через необхідність проходження додаткових адміністративних процедур ідентифікації та встановлення особи.
  • Людям бракує інформації щодо специфіки проходження таких процедур: які необхідно мати документи та як залучати свідків для посвідчення і встановлення їхньої особи.
  • Для встановлення особи ДМС може здійснити опитування родичів, сусідів. Однак, є люди, які не можуть залучити свідків, які б могли підтвердити їхню особу в територіальному підрозділі ДМС, а отже мають звертатися до суду для встановлення своєї особи.
  • Процедуру встановлення особи для оформлення паспорта громадянина України або вклеювання фотокартки в паспорт можна вважати дискримінаційною практикою. Вона суттєво відрізняється від тої, яку мають пройти особи при оформленні паспорта в інших регіонах України, що не зазнали впливу конфлікту.
  • Чинне українське законодавство є несприятливим для громадян у питаннях оформлення паспорта. Наприклад, в Україні досі застосовуються складні адміністративні процедури для оформлення паспорта громадянина України в разі його втрати, пошкодження або недійсності для осіб із непідконтрольних територій.

Більше знайдете у повній версії звіту за посиланням.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial