Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
10.02.2020

Ділимося ще одним успішним кейсом наших колег — і ще однією історію, яка доводить, що головне в будь-якій ситуації не здаватися.

Л. народилася у чудовому грузинському місті Ґаґра, що в Абхазії, за кілька місяців до початку там збройного конфлікту. Рятуючи своїх маленьких дітей та власне життя, її батьки втекли від куль та вибухів, залишивши вдома все нажите майно. Саме тоді мати Л. загубила паспорт громадянки СРСР, а батько з таким паспортом жив ще багато років. Згодом, коли родина переїхала в Україну, батько та мати Л. марно намагались отримати чинні документи: ані Україна, ані Грузія не могли підтвердити їхню належність до будь-якого громадянства.

Сама Л. виросла в Україні, закінчила тут школу, але паспорт громадянина отримати не могла, бо не мала навіть свідоцтва про народження, виданого легітимним органом (тобто – державним органом будь-якої визнаної держави світу). Не вдалося Л. отримати документ навіть після народження донечки, яка, завдяки зусиллям батька дитини та за сприяння органів Державної міграційної служби була визнана громадянкою України. Майже втративши надію на розв’язання проблеми, чоловік Л. знайшов представника Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) у м. Харкові — і той скерував подружжя до фахівців БФ «Право на захист».

Завдяки допомозі наших спеціалістів в судовому порядку був встановлений факт народження дівчини у м. Ґаґра, в Абхазькій автономній республіці. На підставі судового рішення до Державного реєстру актів цивільного стану громадян внесли запис про її народження та видали відповідне свідоцтво. Паралельно через Консульство Грузії в Україні був зроблений запит щодо належності Л. до громадянства Грузії, на який було отримано схвальну відповідь.

З новим легітимним свідоцтвом про народження Л. звернулася до Консульства Грузії та невдовзі вперше у своєму житті отримала паспорт громадянина Грузії.

Дякуємо нашим колегам за роботу! І нагадуємо: якщо ви опинилися в складній ситуації, як і наша героїня, ви можете отримати кваліфіковану юридичну допомогу, якщо звернетесь до одного з наших офісів.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial