Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Паспорт через 22 роки: співробітники БФ «Право на захист» допомогли жінці нарешті отримати документ

13.12.2017

Відсутність у особи документів є проблемою в реалізації її прав та захисті інтересів до моменту їхнього відновлення, оскільки особа фактично позбавлена можливості підтвердити свою особистість, надати відповідні документи на підтвердження певних обставин.

Найскладніше в таких випадках тим особам, які опинилися в тяжкій життєвій та фінансовій ситуації.  Саме в такому становищі тривалий час перебувала  Аврущенко Олена Миколаївна, яка народилася  24.08.1954 року у місті Порт-Артур, Китайської Народної Республіки.

Батьки Олени Миколаївни були українцями по національності. Через те, що тато був військовим, родина часто змінювала місце проживання.

Коли Олена Миколаївна була ще дитиною, родина повернулася в Україну та оселилася у м. Конотоп. Саме там жінка навчалася, отримала першу роботу, одружилася та мешкала аж до розлучення. Після розлучення Олена Миколаївна знялася з реєстрації та переїхала до брата у Сімферополь. Коли через 2 роки жінка повернулася до Конотопу, сестра відмовила їй у дозволі на реєстрацію місця проживання за попередньою адресою.

Не зважаючи на те, що Олена Миколаївна весь час мешкала на території України і вважала себе громадянкою України, вона не мала можливості отримати паспорт громадянина України, адже не мала реєстрації місця проживання.  А без паспорту жінка не мала можливості влаштуватися на роботу, стати на квартирний облік, отримати соціальну допомогу.

Тривалий час Олена Миколаївна не мала постійного місця проживання, тож перебувала у притулках та соціальних пунктах. Щоб заробити хоча б якісь гроші та придбати продукти харчування, жінка роздавала листівки на вулицях Києва.  Неодноразово їй доводилося в морози ночувати на вулицях та вокзалах, через що отримала обмороження ніг та запалення. Аж ось у 2010 році жінка потрапила до ГО «Боярський християнський центр милосердя «Надія», що у м. Боярка, де мешкає і тепер.

У 2011 році Олена Миколаївна випадково залишила у тролейбусі сумку з усіма документами, в тому числі і паспортом зразка колишнього СРСР. Жінка неодноразово зверталася до правоохоронних органів та паспортного столу (в подальшому – міграційної служби), однак через відсутність зареєстрованого місця проживання у неї не приймали заяви до розгляду.

Так сталося, що у 2014 році Олені Миколаївні було ампутовано ногу, а  невдовзі вона втратила зір, але через відсутність паспорта жінка не могла оформити інвалідність.

Сім років тому Олена Миколаївна зустріла небайдужого чоловіка, який не залишив її у біді: вони стали проживати однією сім’єю і наразі жінка повністю перебуває на фінансовому утриманні чоловіка.

Олена Миколаївна потребує сторонньої допомоги та догляду, оскільки сама не пересувається  та є незрячою, тож за нею доглядає чоловік.

26.07.2017 року Аврущенко О.М. звернулася по правову допомогу до БФ «Право на захист». За чотири місяці юристи провели велику роботу зібравши та повністю відновивши документацію щодо жінки, починаючи з навчання і до теперішнього часу.

Нарешті, 21.11.2017 року майже через 22 роки життя без документу Аврущенко Олена Миколаївна отримала паспорт громадянина України.

Ми щиро вітаємо Олену Миколаївну та бажаємо їй усього найкращого!

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial