Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
16.05.2019

«Неможливість — це не вирок. Це — виклик!» Мохаммед Алі.

«Колонія суворого режиму» — слова, які викликають страх і неприємні відчуття, навіть якщо людина не зовсім уявляє, що насправді за ними ховається. Та попри все ті, хто там опинився, мріють потрапити на волю, отримати шанс на нове — нормальне — життя. Але часто перепоною на дорозі до нього стають не тільки життєві обставини та місце перебування людей, але й проблеми, повязані з документами. Саме з питаннями відновлення втрачених документів до нас, в БФ «Право на захист», останнім часом часто звертаються звертаються по допомогу.

До БФ «Право на захист» звернувся ув’язнений Роман Л., який не мав жодних документів. Він народився та до ув’язнення мешкав в АР Крим. Складність ситуації полягала в тому, що всі його документи — і паспорт — залишилися на території АР Крим. Його бабуся та мати померли. Жодних інших родичів не залишилось. До того ж під час ув’язнення у Романа Л. було виявлено важку хворобу печінки – діагноз був страшний.

Багато років паспортисти колонії безрезультатно намагалися допомогти йому отримати паспорт громадянина України. Роман Л. вже майже не вірив в успіх справи. «Не уявляю що буду робити, коли звільнюсь. Ні на роботу влаштуватися, ні медичну допомогу не отримати, ні додому дістатися. Навіть могили матері та бабусі не зможу побачити. Боляче не через фізичний біль, а тому що все даремно і марно», — казав він.

Проте адвокати БФ «Право на захист» переконали його боротися та йти до мети.

Спочатку наші спеціалісти допомогли відновити свідоцтво про народження. Після цього були подані документи в міграційну службу України для отримання паспорту. Проте, міграційна служба України відмовила у видачі паспорту громадянина України, оскільки Роман Л. не мав жодних доказів належності до громадянства України, а саме: проживання на території України (в Криму) станом на 1991 рік, до того ж у зв’язку з анексією Криму відсутня інформація про отриманий паспорт.

Тож наступним кроком адвокатів БФ «Право на захист» став збір доказів проживання Романа Л. на території України та доказів належності його до громадянства України, а потім  — подання позову до суду. І ось, нарешті, рішення суду отримано: міграційну службу України зобов’язали видати паспорт позивачеві.

Паспорт Роман Л. отримав через два місяці після звільнення. Майже одразу він як громадянин України отримав і безкоштовну медичну допомогу по програмі лікування печінки. Терапія дала відмінні результати та через півроку Роман Л. повністю одужав. Він закінчив курси керування автомобілем, склав іспити та отримав посвідчення водія. Поїхав додому в Крим та за наявності паспорту отримав квартиру у спадщину.

«Не хочу більше повертатися до старого. В мене є все, щоб жити по-новому», — каже він.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial