Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Помічник Верховного комісара Агентства ООН у справах біженців закликав покращити доступ до пенсій українським переселенцям та забезпечити дотримання інших прав

30.03.2018

Завершуючи свій тижневий візит до України, помічник Верховного комісара з питань операцій Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) Джордж Окот-Оббо закликав посилити заходи, спрямовані на подолання тяжкого становища людей, що постраждали від конфлікту на сході України. Окот-Оббо у наголосив на необхідності забезпечити права таких людей, у тому числі їх доступ до пенсій та свободу пересування.

У Києві помічник Верховного комісара зустрівся з біженцями з інших країн, що знайшли притулок в Україні. Він дізнався про їх досвід та проблеми, відзначив роботу партнерів Агентства ООН, які їм допомагають.

На зустрічі із заступником Міністра внутрішніх справ України, Тетяною Ковальчук, Джордж Окот-Оббо висловив стурбованість Агентства ООН щодо низького рівня визнання шукачів притулку біженцями. Він закликав органи влади сприяти доступу Агентства ООН та його партнерів до шукачів притулку в міжнародних транзитних зонах у аеропортах для надання правової допомоги.

“Агентство ООН у справах біженців занепокоєне тим, що деякі шукачі притулку, особливо із Сирії, не мають права подавати заяви про надання притулку в аеропортах”, – зазначив Джордж Окот-Оббо. “Отримавши доступ, Агентство ООН зможе допомогти шукачам притулку із поданням заяв, а також розширить співпрацю з Державною міграційною службою України”.

У процесі візиту Джордж Окот-Оббо відвідав східну Україну, де працюють польові офіси Агентства ООН, та зустрівся із людьми, які потребують гуманітарної допомоги. Він відвідав школу поблизу Святогірська, де діти-переселенці навчаються разом із місцевими учнями. Потому помічник Верховного комісара зустрівся із групою вимушених переселенців у центрі, роботу якого підтримує партнер Агентства ООН благодійний фонд “Слов’янське серце”. Учасники зустрічі розказали про труднощі, з якими вони стикаються в отриманні пенсій, про ризики втратити місце проживання, погані побутові умови в місцях компактного проживання та надії на можливість скористатися правом голосу на місцевих виборах.

З початку конфлікту у 2014 році щоб отримати свої пенсії та соціальні виплати люди, що мешкають на непідконтрольних уряду територіях, повинні зареєструватися як внутрішньо переміщені особи (ВПО) та регулярно проходити процедури верифікації. Це передбачає постійні поїздки через один із всього лише п’яти контрольних пунктів в’їзду/виїзду (КПВВ) через лінію розмежування. Такі умови особливо виснажливі для людей старшого віку та людей із інвалідністю. Джордж Окот-Оббо на власні очі побачив, як люди очікують на КПВВ в умовах мінусових температур та снігу. Зворушений такою ситуацією помічник Верховного комісара зазначив: “Ці люди травмовані двічі. По-перше, вони живуть в умовах активного конфлікту. По-друге, вони змушені виконувати обтяжливі вимоги та процедури, які надзвичайно ускладнюють отримання їх законних пенсій та соціальних виплат, інакше вони ризикують втратити їх.”

За час візиту помічник Верховного комісара також зустрівся із Вадимом Чернишом, Міністром з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, Сергієм Кислицею, заступником Міністра закордонних справ України, та Людмилою Денисовою, Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини. Він відзначив, що за підтримки Агентства ООН у справах біженців та його партнерів Уряд України покращив умови та процедури пропуску мирних громадян через КПВВ. Проте Джордж Окот-Оббо також зауважив, що попереду ще багато роботи.

Протягом візиту в Україну помічника Верховного комісара супроводжували директор європейського бюро Агентства ООН у справах біженців Паскаль Моро та представник Агентства ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу.

Більше на офіційному сайті Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).  

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial