Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Представник Штаб-квартири УВКБ ООН здійснила робочий візит в Україну для обговорення шляхів подолання в Україні безгромадянства

22.06.2018

Наступний,  2019 рік, є екватором всесвітньої кампанії IBelong, що має на меті подолання безгромадянтсва в Україні. Тож цього тижня старший радник з правових питань Регіонального Бюро Європи Штаб-квартири УВКБ ООН пані Еммануель Мітте здійснила робочий візит в Україну, щоби зустрітися з особами без громадянства, ознайомитися з умовами, у яких вони живуть, а також провести зустрічі з високопосадовцми з Державної міграційної служби (ДМС), Міністерства юстиції, представниками офісу Омбудсмана з метою обговорення проблемних питань осіб без громадянства та осіб, які перебувають під ризиком опинитися без громадянства в Україні.

Також у рамках свого візиту  в Україну пані Мітте ознайомилася з роботою БФ «Право на захист», виконавчого партнера УВКБ ООН, здійснивши виїзд  до с. Сидоровичі, Київської області. Багато з ромів, які мешкають у с. Сидоровичі, не мають свідоцтва про народження або паспорта, тож юристи БФ «Право на захист» регулярно надають їм правову допомогу. Під час поїздки пані Мітте супроводжували виконавчі партнери УВКБ ООН в Україні  ГО «Десяте квітня», МФОЗНС «Регіон Карпат – NEEKA» та представники УВКБ ООН в Україні.

Під час спільної зустрічі з представниками громадських організацій, територіального органу ДМС, органу реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), пані Мітте поспілкувалася з членами ромської громади, які розповіли про проблеми, з якими вони зіштовхнулися через відсутність документів. А юристи БФ «Право на захист» мали нагоду подякувати представникам територіального органу ДМС та органу РАЦС за співпрацю та сприяння у документуванні членів ромської громади с. Сидоровичі.

«Варто зазначити, що в ромській громаді деякі діти не мали свідоцтва про народження, не зважаючи на те, що вони вже навчаються в школі. Відсутність свідоцтва про народження в подальшому, коли особа досягає 14 річного віку, стає перешкодою в отриманні паспортного документу, – розповіла Ірина Алексєєва, керівник проекту «Правова допомога особам без громадянства» БФ «Право на захист». –  У тісній співпраці з органом РАЦС юристи БФ «Право на захист»допомогли деяким дітям з ромської громади отримати свідоцтва про народження, а, отже, в подальшому вони зможуть отримати паспортний документ, шкільний атестат та повною мірою реалізовувати свої права».

«Я дізналася, що ви відвідуєте школу та отримуєте гарні оцінки, – звернулася пані Еммануель Мітте до дітей з ромської громади. – Я закликаю вас продовжувати добре навчатися, щоб потім ви змогли допомагати людям, які зіштовхнулися з проблемами документування, так само, як в свій час і ви».

Також відбулася робоча зустріч за участі пані Еммануель Мітте,  представників УВКБ ООН України, БФ «Право на захист», представників ДМС та представників Державної кримінально-виконавчої служби України.

Метою зустрічі було обговорення загальної ситуації щодо паспортизації засуджених у пенітенціарних установах та, зокрема, Бориспільській виправній колонії № 119. Під час зустрічі були обговорені питання оформлення паспортів засудженим, які готуються до звільнення, та особливості оформлення паспортів для засуджених уперше. Під час зустрічі представники громадянського суспільства та органів державної влади поспілкувалися з засудженими, що не мають паспортних документів, та обговорили індивідуальні особливості кожної справи.

Засуджені розповіли про життєві обставини, через які вони опинилися без документів. Так, за їхніми словами,  до досягнення 18 років вони не звернулися за отриманням паспорта, що спричинило подальші складності в отриманні документу.

«Колонія є посередником в отриманні документів засудженими, – зазначила старший інспектор з питань підготовки засуджених до звільнення соціальної, виховної та психологічної служби Бориспільської виправної колонії №119  Вікторія Косовець. – Залишається проблемним питання щодо отримання засудженими паспорту вперше. Щодо документування засуджених Бориспільська виправна колонія №119 успішно співпрацює з БФ «Право на захист». Так, наразі юристи та адвокат БФ «Право на захист» працюють над справами 14 засуджених, що відбувають покарання в колонії».

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial