Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Протидія незаконній міграції та дотримання прав шукачів притулку: чи допоміг круглий стіл представникам держустанов порозумітися з правозахисниками?

14.06.2018

Цього тижня у Чернігові представники всіх державних установ, залучені в роботу з шукачами притулку, зібралися разом для того, щоб обговорити важливе питання  правового захисту біженців та осіб без громадянства. Приводом для зустрічі став круглий стіл на тему «Питання протидії незаконній міграції та дотримання прав шукачів притулку», який проводився юристами та адвокатами БФ «Право на захист» разом із представниками Державної міграційної служби України за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Під час заходу представники Державної міграційної служби України в Чернігівській області, офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, районних судів, Чернігівського прикордонного загону, Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ), прокуратури та ін. обговорили питання реєстрації місця перебування шукачів притулку, ідентифікації осіб без громадянства й шукачів притулку серед затриманих в ПТПІ. Варто зазначити, що останнє питання охоплювало важливий пункт щодо окремої ідентифікації неповнолітніх осіб, які можуть помилково потрапляти до ПТПІ, та складності їхнього звернення за захистом до міграційної служби.

Жвава дискусія, що виникла під час обговорення зазначених вище питань, свідчила про те, що всім присутнім не просто цікава тема заходу, але й важливо знайти шляхи вирішення питань, з якими вони щодня стикаються під час виконання своїх обов’язків.

Так, під час свого виступу заступник прокурора Чернігівської області Ігор Юшин зазначив, що однією з функцій прокуратури є дотримання законності в місцях несвободи.

Водночас, юрист БФ «Право на захист» Тухан Едієв вказав на те, що існує певна суперечність у перебуванні шукачів притулку в ПТПІ. «Наявність довідки про звернення за захистом підтверджує їхнє легальне перебування на території України, – розповів  Тухан Едієв. – Водночас, вони перебувають в ПТПІ як особи, які не мають законних підстав для перебування на території України».

Після закінчення обговорення учасники мали можливість відвідати Чернігівський ПТПІ з оглядовою екскурсією. Під час якої співробітники Пункту поділилися з присутніми проблемними питаннями, що існують в їхній роботі.

Зважаючи на позитивні відгуки, які надійшли від учасників круглого столу, юристи та адвокати БФ «Право на захист» планують незабаром провести ще один подібний захід, але вже на базі іншого Пункту, який знаходиться на Волині.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial