Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Проведено перший тренінг для юристів та адвокатів центрів БВПД м. Києва та Київської області

20.04.2018

Представники БФ «Право на захист» провели перший тренінг для юристів та адвокатів центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) м. Києва та Київської області на тему «Правовий захист біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства». Тренінг проводився в рамках проекту «Посилення потенціалу державних органів та біженських громад»

Головною метою тренінгу було ознайомити юристів та адвокатів центрів БВПД із зазначеною тематикою, а також поглибити існуючі знання. Для більш ефективного засвоєння матеріалу всім юристам та адвокатам центрів БВПД було запропоновано ще на етапі конкурсного відбору подати заявку на участь до однієї з двох тренінгових груп: «Правовий захист біженців і шукачів притулку» або «Правовий захист осіб без громадянства».

Під час тренінгу у групі «Правовий захист біженців і шукачів притулку» представники центрів БВПД мали можливість ознайомитися та зрозуміти різницю між різними правовими статусами шукачів притулку в Україні; механізмом представлення шукачів притулку в судах всіх трьох інстанцій та захисту їхніх інтересів в межах державної міграційної процедури. До того ж учасники ознайомилися з питаннями екстрадиційного арешту та процедури видачі в аспекті правового захисту шукачів притулку.

Всі учасники були максимально залучені до вирішення практичних завдань, адже юристи та адвокати БФ «Право на захист»підготували реальні судові справи та історії шукачів притулку з різних країн, щоб на прикладах зрозуміти механізми представлення та захисту біженців в Україні.

Під час тренінгу у групі «Правовий захист осіб без громадянства» учасникам було надано інформацію щодо діяльності УВКБ ООН та БФ «Право на захист» у сфері правової допомоги особам без громадянства. Також учасників тренінгу було ознайомлено з законодавчою базою та існуючими прогалинами в законодавстві щодо осіб без громадянства.  Представники БФ «Право на захист» поділилися своїм практичним досвідом роботи з особами без громадянства та особами під ризиком безгромадянства. Зокрема, під час тренінгу були обговорені питання реєстрації народження дітей недокументованих осіб, встановлення фактів в судовому порядку, механізм набуття громадянства, підтвердження громадянства та оскарження рішень про припинення громадянства.

В свою чергу юристи та адвокати БВПД поділилися своїми історіями успіху у роботі з ОБГ, а також  проблемами, з якими вони зіштовхнулися під час роботи з цією категорією осіб.

Після закінчення тренінгу учасники обох груп отримали Сертифікати про участь. БФ «Право на захист» сподівається на подальшу плідну співпрацю з юристами та адвокатами центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги м. Києва та Київської області.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial