Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Реєстрація народження: примха держави чи обов’язок батьків? або Чому вкрай важливо вчасно отримати свідоцтво про народження

02.04.2018

У сучасному світі одним із найважливіших моментів у житті кожної людини є реєстрація її народження.  Адже саме через реєстрацію народження встановлюються підстави набуття людиною громадянства країни, у якій вона народилася, а, отже, набуття людиною прав та обов’язків повноправного члена суспільства. Проте, у людей, що самі не мають документів, виникають складнощі в навіть у такій, здавалося б, простій ситуації, як реєстрація факту народження дитини: мати, яка не має паспорту, не може звернутися до органів реєстрації актів цивільного стану для реєстрації народження своєї дитини.

Співробітники БФ «Право на захист» розповідають, що з такою проблемою можуть зіткнутися люди, які приїхали в Україну ще в підлітковому віці й не мали можливості отримати паспорт своєї країни через певні бюрократичні перепони.

Наприклад, Лола та Азіза – сестри Усманови, що народилися в Узбекистані. У 2013 році Лола та Азіза народили двох доньок, але зареєструвати дітей сестри не мали можливості через відсутність у них власних документів.

У такій же ситуації опинилася Надія Жукова, яка переїхала до України ще в підлітковому віці, але, за наявності підстав для набуття громадянства України, досі проживає без паспорта, тож не мала можливості зареєструвати народження своїх дітей.

Трохи інша ситуація склалась у громадянок Російської Федерації Любові Стратулат та Людмили Кононової. Вони мешкають в України із середини 90-х років, проте жінки втратили свої паспорта, а поновити їх не змогли. Через відсутність власних документів Любов та Людмила також не зареєстрували народження своїх дітей.

Іноді з неможливістю зареєструвати народження своєї дитини стикаються особи, які народилися та все життя проживають в Україні. Так, наприклад, Карина Григор’єва та Іванна Приходько хоча й народилися в Україні, але, через певні життєві складнощі вчасно не отримали паспорт, тож не змогли зареєструвати народження вже своїх власних дітей.

За отриманням правової допомоги в оформленні документів для себе та своїх дітей усі згадані люди звернулися за допомогою доБФ «Право на захист», де з літа 2017 року реалізується проект по правовій допомозі особам без громадянства.

Юристи та адвокат зібрали необхідний пакет документів та провели відповідні консультації з органами РАЦС, а в грудні 2017 року відбувся круглий стіл за участі БФ «Право на захист», Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) та Уповноваженого з прав людини, на якому обговорювалася проблема реєстрації дітей, батьки яких не мають власних документів.

Як результат проведеної спільно роботи юристів БФ «Право на захист», офісу Уповноваженого з прав людини, Департаменту реєстрації актів цивільного стану при Міністерстві юстиції України та місцевих органів РАЦС було проведено реєстрацію народження дітей сім’ї Усманових, Стратулат, Приходько, Григор’євої, Жукової, Кононової.

БФ «Право на захист» й надалі працює з зазначеним  родинами щодо отримання документів, але, на щастя, діти вже мають власні документи.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial