Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Семінар-практикум у м. Луцьку із питань щодо затримання біженців і шукачів захисту

17.10.2018

Днями в м. Луцьку відбувся семінар-практикум із питань затримання іноземців (біженців і шукачів захисту), яке здійснюють державні установи для протидії нелегальній міграції в Україні. Цей захід став продовженням плідної співпраці БФ «Право на захист» з держустановами в межах проекту «Посилення потенціалу державних органів» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Серед учасників – юристи та адвокати центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги Волині (БВПД), співробітники Луцького прикордонного загону, Управління Державної міграційної служби та Управління Національної поліції у Волинській області, також – Волинського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні (ПТПІ).

Метою семінару було виявлення та спільне розв’язання проблем із дотриманням прав шукачів захисту під час їхнього затримання та перебування в ПТПІ. До того ж учасники обговорили вкрай важливі питання комунікації та співробітництва «трикутника» офіційних органів – Державної міграційної служби, Державної прикордонної служби, ПТПІ, співробітники яких у межах протидії незаконній міграції безпосередньо задіяні у затриманні іноземців, у тому числі шукачів захисту.

Доповідачами під час семінару були представники центральних апаратів Державної міграційної служби України та Державної прикордонної служби України, Петро Синявський та Юрій Курилюк. Вони  змістовно розповіли про поточні практики своїх відомств щодо теми семінару та поділилися досвідом роботи із шукачами захисту.

Наприкінці заходу учасники відвідали з ознайомчою екскурсією Волинський ПТПІ та на власні очі побачили умови перебування іноземців, затриманих за нелегальне перебування на території України. Представники UNHCR та БФ «Право на захист» разом із адвокатами центрів БВПД  поспілкувалися із особами, які перебувають там, провели декілька первинних консультацій та окреслили для себе коло питань для подальшого вирішення.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial