Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

«Статус біженця та додатковий захист: законодавство та судова практика». Відбувся практично спрямований семінар для суддів

26.10.2018

Сьогодні у Києві в рамках проекту «Посилення потенціалу державних органів та спільнот біженців» відбувся семінар-практикум «Статус біженця та додатковий захист: законодавство та судова практика».

Захід був організований БФ «Право на захист» разом із  Національною школою суддів України та за всебічного сприяння Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) для суддів Київського апеляційного адміністративного суду, Окружного адміністративного суду м. Києва, Чернігівського окружного адміністративного суду та новоутвореного Шостого апеляційного адміністративного суду.

Відкрили семінар-практикум суддя Вищого адміністративного суду України у відставці, заслужений юрист України Олександр Васильович Гашицький разом зі старшим радником з правових питань Агентства ООН у справах біженців в Україні Юг Біссо.

Ще під час підготовки до заходу юристи БФ «Право на захист» поставили собі за мету провести семінар, який дасть суддям необхідні практичні навички для розгляду справ біженців у суді.

Тож учасники обговорили питання тягаря доведення під час судових засідань та порівняли міжнародний та національний досвід застосувань інформації країни походження, як один з головних доказів у справах біженців та осіб, які потребують додаткового захисту.

БФ «Право на захист», намагаючись зробити семінар якомога більше практично спрямованим, запросив  доповідачами  самих суддів,  а саме: Мєзєнцева Євгена Ігоровича, суддю, заступника голови Шостого апеляційного адміністративного суду, та Губську Олену Анатоліївну, суддю Шостого апеляційного адміністративного суду, доктора юридичних наук, доцента. Вони поділилися власним досвідом розгляду справ шукачів захисту, використання інформації щодо країни походження біженців як основного доказу, а також розповіли про інші особливості розгляду подібних справ.

Представники БФ «Право на захист» зробили аналіз національної судової практики, а також розповіли про міжнародні інституції, що працюють із шукачами захисту.

 

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial