Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
20.08.2019

19 серпня представники правозахисних організацій, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, зустрілися з новообраним депутатом Верховної Ради України Галиною Третьяковою. Одним із пріоритетних напрямів її майбутньої роботи має стати соціальна політика та захист прав ветеранів. На зустрічі говорили про наболіле: про проблеми з виплатою пенсій особам, що проживають на тимчасово окупованих територіях, про дискримінаційні норми щодо соціального захисту для переселенців та про багато інших болючих і актуальних питань. Задля наочної демонстрації однієї із тем, про яку йшлося під час розмови — про отримання пенсій мешканцями ТОТ — представники БФ «Право на захист» підготували інфографіку, яка базується на офіційних даних. Ця інформація настільки вразила новообрану депутатку, що вона поділилася нею на своїй сторінці в соціальних мережах .

І тут почалося найцікавіше: у коментарі до цього посту вирішив завітати чинний Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко — він прокоментував матеріал.

На думку Павла Розенка, виплата законної пенсії громадянам України є фінансуванням окупованих територій, а не повернення законного майна пенсіонерам. Таке висловлювання вражає, проте воно не є чимось новим. Нагадаємо, що пан Розенко вже висловлювався щодо фінансування тероризму через пенсіонерів — і таку риторику активно підтримували й інші посадовці.

Та не зрозуміло, що саме для віце-прем’єра є спірним. Можливо, 46 стаття Конституції України чи може вся Конституція України? Або норми чинного законодавства, згідно з яким пенсія є спадком? Крім того, ми давно вже маємо сотні рішень національних судів щодо таких «спірних питань» — і вони не на користь держави. Та, судячи з усього, у цьому випадку марно апелювати до міжнародного законодавства, рішень Європейського суду з прав людини та Конституції України, згідно з яким пенсія є майном громадянина, оскільки впродовж свого життя і праці він чи вона сплачують соціальні внески, відповідно до яких і формується пенсія. Це, виявляється, не аргумент.

Хоча політики обожнюють посилатися на інші міжнародні норми — і часто говорять про обов’язок окупанта сплачувати пенсії людям на окупованих територіях. Першоджерела та природа виникнення в посадовців цього хибного переконання — що під час окупації з них знімається обов’язок сплачувати пенсії своїм громадянам — нам не відома. Ніхто з них жодного разу не зміг дати посилання на ту чи іншу статтю міжнародних норм, де це зазначено. Ось і цього разу ми побачили ту саму сумну картину — у коментарях пана Розенка.

Та найгірше, що він не вірить у деокупацію територій та реінтеграцію громадян, і пропозиції Галини Третьякової щодо налагодження діалогу з громадянами на окупованих територіях називає популізмом. Хоча, як нагадали в коментарях правозахисники, не так давно пан Розенко давав особисте доручення Міністерству соціальної політики України щодо створення робочої групи для вирішення питань отримання пенсій ВПО та особами, що проживають на тимчасово окупованих територіях. Ось це справжній популізм, бо доручення є, і робоча група є, а рішення немає, а чому немає, зрозуміло з іншого скріну.

Судячи з усього, у Віце-прем’єр-міністра є секретний план, як виграти війну: для цього необхідно виснажити Путіна через покладення на нього зобов’язань із виплат пенсій українцям. А виснажити є чим: згідно з офіційними даними Пенсійного фонду України, лише в липні 2018 року борг перед пенсіонерами з окупованих територій становив 62 млрд грн.

Видно, недарма говорять, що на війні всі методи прийнятні.

Хоча, як нам відомо, дехто з чиновників пенсіонерів, які залишилися по іншу сторону лінії зіткнення, і за людей не вважає — про що офіційно и публічно заявляє. Але жодної відповідальності за те, що назвав громадян України мразями, ще досі не поніс.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial