Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Троє дітей отримали свідоцтво про народження: успішний початок історії багатодітної родини Шеків

22.01.2018

У родині Шеків шестеро дітей. Але ні батьки, ні діти не мають паспортів, а до недавніх пір ніхто з них не мав навіть свідоцтва про народження.

Шек Олена Олександрівна та Шек Ігор Олександрович народилися у 1972 році в Узбекистані у далекому аулі на кордоні з Киргизстаном. Там закінчили школу, працювали, одружилися, народили трьох дітей.  У 1999 році через теракти та заворушення у країні родина була змушена залишити домівку та переїхала в Україну.  На жаль, всі документи були втрачені.

З перших днів перебування в Україні родина намагалася відновити втрачені документи, але у відповідь отримувала одне й те саме: Україна не має стосунку до цих документів, тож необхідно звертатися до консульства Узбекистану.  У свою чергу в консульстві Узбекистану розводили руками та видавали довідки про те, що записи про народження, шлюб та видачу паспортів відсутні. Тим часом у подружжя народилося ще троє дітей. Вже маючи постійне місце проживання та лояльну місцеву владу, батьки сфокусувалися на отриманні свідоцтв про народження дітям, які народилися вже на території України. Але й тут вони чули лише відмову у реєстрації дітей, оскільки у батьків відсутні документи. Діти тим часом пішли до школи, успішно навчаються, а документів все немає.

Влітку 2017 року родина звернулася до офісу Уповноваженого Верховної Ради України та дізналася про програму юридичної допомоги особам без громадянства БФ «Право на захист», куди відразу ж і звернулася.

Після ретельного вивчення законодавства у сфері реєстрації народження дітей, неодноразової консультації з органами реєстрації актів цивільного стану як на місцевому, так і на національному рівні, а також із службою у справах дітей Гайсинського району Вінницької області, юристи БФ «Право на захист» змогли зареєструвати народження Каїра (2007 року народження), Крістіни (2005 р.н.) та Анастасії (2001 р.н.).

Історія цієї родини щодо відновлення втрачених документів ще не закінчена, але успішний початок вже покладено.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial