Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

У Стразбурзі презентували Індекс Безгромадянства. Серед гостей презентації – представники БФ «Право на захист»

10.10.2018

8 жовтня у Стразбурзі (Франція) розпочалася конференція «Спільна робота із подолання безгромадянства в Європі». У ній беруть участь понад 50 представників неурядових організацій, що працюють із особами без громадянства та тими, що перебувають під ризиком безгромадянства. До заходу долучилися представниці БФ «Право на захист»: Анна Бабко, правовий аналітик, та Інна Романова, спеціаліст із комунікацій.

Сьогодні, 10 жовтня, у межах конференції учасники відвідали діловий прийом у Раді Європи, організований Європейською мережею із питань безгромадянства (ENS). Подію модерувала Голова Комітету ПАРЄ з питань міграції, біженців та переміщених осіб Доріс Фіала для об’єднання ключових зацікавлених сторін та забезпечення майданчика для обговорення Індексу безгромадянства, а також нещодавніх заходів, прийнятих та/або запланованих Радою Європи.

 «Я вважаю результатом величезної праці те, що відтепер ми маємо Індекс безгромадянства. Я кажу вам це від усього серця! Коли я була дуже молода, мій чоловік був особою без громадянства. Він був біженцем із Чехословацької республіки в 1968 році. І я дуже добре памятаю, наскільки це травматично для людини. Не тому, що ти не маєш засобів ідентифікації, коли хочеш працювати. А тому, що ти почуваєшся так, ніби тебе немає. Тому моїх слів подяки буде недостатньо, щоб відзначити неймовірну роботу, яку ви робите щодня. Я дуже задоволена, що тепер усі бачать, що Рада Європи знову (тому що це вже не вперше) дуже опікується всіма тими людьми, які не мають громадянства. Індекс безгромадянства – інструмент для Європейських країн, але уявіть, скільки в світі осіб без громадянства і яким величезним буде вплив (у першу чергу, психологічний) цього інструменту з огляду на ідентичність цих людей, їхні родини, роботу, все їхнє життя!», – сказала  Доріс Фіала.

Індекс безгромадянства є порівняльним інструментом, який оцінює законодавство,  політику та практику європейських країн щодо захисту осіб без громадянства, запобігання та зменшення безгромадянства, проти міжнародних норм та належної практики. Це інструмент, створений для представників громадянського суспільства, уряду, дослідників, засобів масової інформації та інших зацікавлених осіб. Індекс розроблений та підтримується ENS. Індекс наразі перебуває на пілотному етапі, де порівняльні дані доступні для 12 країн: Франції, Німеччини, Македонії, Мальти, Молдови, Нідерландів, Польщі, Сербії, Словенії, Швейцарії, Великобританії та України.

Індекс безгромадянства під час прийому презентував Крис Неш, директор ENS. Він зазначив: «Безгромадянство впливає на 500 000 чоловіків, жінок і дітей по всій Європі. Бідні родини, які поколіннями жили на одному місці, так само, як і нещодавні біженці й мігранти можуть бути особами без громадянства. Вони часто піддаються дискримінації та наруги над правами людини. Вони часто не можуть насолоджуватися багатьма речами, які ми сприймаємо, як належне: доступом до медичних послуг, навчанням, роботою, реєстрацією народження дітей та шлюбу. Дуже важливо, що всі Європейські країни мають зобовязання у межах міжнародного права щодо захисту людей без громадянства та запобігання новим випадкам безгроманядства. Але часто їм не вдається запровадити все на практиці і це проблема, і часто не виходить визначити її причини. Тому ми і розробили Індекс безгромадянства, інструмент, який допоможе підвищити рівень обізнаності щодо цього важливого питання, а також дасть можливість здійснювати моніторинг і бенчмаркінг покрокового прогресу у виконанні зобовязань кожної з країн».

Учасники прийому також відвідали виставку виставку робіт фотографа Грега Константіна, яку експонуватимуть під час засідання ПАРЄ до кінця тижня.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial