Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Відбувся круглий стіл «Подолання перешкод в отриманні доступу до ідентифікаційних документів та свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану для осіб без громадянства в Україні»

26.12.2017

БФ «Право на захист» спільно з Агенством ООН у справах біженців (UNHCR) та Уповноваженим з прав людини провів круглий стіл «Подолання перешкод в отриманні доступу до ідентифікаційних документів та свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану для осіб без громадянства в Україні». Захід відбувся у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Під час круглого столу були обговорені питання реєстрації народження дітей осіб без громадянства, доступу до соціальних послуг такими особами, ідентифікація осіб без громадянства та отримання документів. Також в обговоренні взяли участь представники центральних органів влади та неурядових організацій.

Співробітники БФ «Право на захист» презентували статистику щодо осіб без свідоцтва про народження, з якими проводилася робота у 2017 році, а саме: 3 дитини від одного місяця до одного року; 15 дітей віком від 1 до 16 років; 1 дитина віком від 16 до 17 років; 8 повнолітніх осіб.

Під час виступу співробітники БФ «Право на захист» підкреслили, що зволікання з отриманням свідоцтва про народження ставить особу під ризик безгромадянства.

За результатами обговорення учасники круглого столу окреслили шляхи вирішення питання реєстрації осіб без громадянства та їхніх дітей, а також шляхи вдосконалення законодавчого регулювання цього питання.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial