Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами

Визнаний особою, що потребує додаткового захисту

04.02.2019

Петро Литвинчук, громадянин Російської Федерації, приїхав в Україну 15 років тому. Чоловік покинув країну походження через систематичне порушення прав людини щодо нього та обґрунтовані побоювання стати жертвою переслідування з політичних причин. На батьківщині його притягли до кримінальної відповідальності «за розпалювання міжнаціональної ворожнечі» через те, що він відмовився від отримання ідентифікаційного коду та паспорту громадянина Російської Федерації.

Приїхавши в Україну, Петро Іванович звернувся за захистом, але йому відмовили. Самотужки оскаржити рішення чоловікові не вдалося.

12 років по тому, в 2016 році, у зв’язку з нововиявленими обставинами Петро Іванович знову спробував отримати статус біженця. У своїй заяві-анкеті про визнання біженцем або особою, що потребує додаткового захисту, він вказав, що в 2014–2016 роках був членом батальйону «Айдар», отримав серйозні бойові поранення. Попри це Петру Івановичу знову відмовили у визнанні біженцем або особою, що потребує додаткового захисту. Однак у БФ «Право на захист» допомогли Петру Литвинчуку оскаржити таку відмову в суді. Правозахисники переконали суди першої та апеляційної інстанції у тому, що позивач має реальну загрозу стати жертвою переслідувань у Російській Федерації. У суді адвокат посилалася, зокрема, на інформацію СБУ, розміщену в загально-доступних джерелах, із попередженням учасників АТО про небезпеку на території Російської Федерації із закликом утриматися від поїздок до Росії. Такі попередження були оголошені 1 березня 2018 року.

Тож суд визнав неправомірним і скасував рішення про відмову у визнанні громадянина Російської Федерації Петра Івановича Литвинчука біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту та зобов’язав повторно розглянути його заяву, відповідно до вимог чинного законодавства.

Переглянувши заяву чоловіка, 29 грудня 2018 року Державна міграційна служба України (ДМС) винесла рішення про визнання його особою, як потребує додаткового захисту, оскільки, заявник змушений залишитися в Україні внаслідок загрози його життю, безпеці чи свободі в країні походження через побоювання застосування щодо нього нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання і не може повернутися до Російської Федерації через зазначені побоювання.

БФ «Право на захист» дякує ДМС за надання Петру Литвинчуку статусу особи, як потребує додаткового захисту.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial