Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
11.06.2018

Юрій народився в 1983 році в селищі Вилок, Закарпатської області в ромській громаді. На початку 90х через розпад СРСР та важкі економічні умови багато людей в Україні, в тому числі й роми, позбавилися роботи та гідного існування. Люди по-різному сприймали ситуацію, що склалася: хтось не залишав надію знайти нову роботу, хтось виживав за рахунок присадибних ділянок та мізерної допомоги рідних, а хтось їхав до інших міст України  у пошуках заробітку та варіантів для виживання.

Однією з таких родин, що покинули своє рідне селище на початку 90х років та пересувалися по Україні в пошуках кращого життя, була родина Юрія. Через постійні переїзди хлопець не мав можливості навчатися в школі та здобути середню освіту. Невдовзі помер батько Юрія, а мати, яка залишилася одна з трьома малолітніми дітьми, не мала можливості зареєструвати своє місце проживання, щоби змінити радянський паспорт на паспорт громадянки України. Тож оформити паспорт громадянина України не зміг і Юрій.

У липні 2017 року Юрій звернувся до БФ «Право на захист» за правовою допомогою щодо оформлення паспорту громадянина України. Юристи та адвокати проекту по правовій допомозі особам без громадянства зібрали необхідний пакет документів для звернення до суду з метою встановлення факту проживання Юрія в Україні станом на 1991 рік, відповідно до вимог ЗУ «Про громадянство України».

«Судом було встановлено особу Юрія, оскільки людина по досягненню 18 річного віку не має можливості підтвердити свою особу лише на підставі свідоцтва про народження, – розповідає Костянтин Фунжій, юрист БФ «Право на захист». –  А вже із відповідним рішенням суду Юрій звернувся до міграційної служби для оформлення паспорту громадянина України».

Після проведення відповідних процедур державною міграційною службою, Юрій нарешті отримав паспорт громадянина України. Тепер він матиме можливість зареєструвати шлюб, офіційно влаштуватися на роботу та вільно пересуватися Україною.

Ми щиро вітаємо Юрія з отриманням паспорта громадянина України та хочемо ще раз наголосити: наразі тисячі людей мають суттєві проблеми з невизначеним правовим статусом осіб без громадянства чи з невизначеним громадянством.  Частина з цих людей мають недійсні в Україні паспорти колишнього Радянського Союзу, інші –лише свідоцтва про народження радянського зразка або взагалі не мають документів. Але попри все ці люди пов’язують своє майбутнє та майбутнє своїх дітей лише з Україною, тому держава в найближчий час повинна відшукати ефективний недискримінаційний шлях розв’язання проблеми безгромадянства.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial