Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
12.12.2018

У серпні 2017 року до Курахівського офісу БФ «Право на захист» звернулася неповнолітня дівчина. Вона потребувала допомоги в отриманні паспорта громадянки України. Подати документи для його оформлення з першої спроби Мар’яні (саме так звуть нашу героїню) не вдалося. По-перше, вона не записалася до електронної черги і витратила час на очікування. По-друге, за її свідоцтвом про народження не прослідковувалося громадянство батьків, а отже, для одержання паспорта їй потрібен був спеціальний витяг про народження.

Уперше за документом Мар’яна приїхала з мамою. Вони були впевнені: впораються за один день. Тож після невдалої спроби подати необхідні папери, вони вирішили повернутися додому, на неконтрольовану Урядом України територію. Але на КПВВ дівчину не пропустили через відсутність документів. Тож матір, яка тоді не змогла залишитися з дитиною, поїхала, а Мар’яна лишилася на контрольованій Урядом України території.

Дівчина мала прийти до БФ «Право на захист» у визначений час для здійснення подальших необхідних заходів із вирішення її проблеми, та вона не з’явилася.

Уже в листопаді 2018 року працівники Міжнародного комітету Червоного Хреста звернулися до Курахівського офісу БФ «Право на захист» і попросили допомоги у вирішенні питань із документами вагітної неповнолітньої дівчини. Яким же було здивування, коли до офісу прийшла вже знайома нам Мар’яна!

За її непросту справу взявся Руслан Беретелі, юрист БФ «Право на захист». Він розповідає: «Спочатку ми з Мар’яною спробували отримати з бази витяг про народження. Ситуацію ускладнила відсутність поруч її законних представників (батьків). Та, отримавши документ, ми з’ясували, що в записах немає відомостей про громадянство батьків дівчини. І це стало новою серйозною перешкодою на шляху до отримання паспорта».

Юрист організував телефонну нараду з працівниками Департаменту соціального захисту населення (ДСЗН) Донецької області, адже Мар’яна ще із серпня 2017 року не мала довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО), не отримувала соціальні виплати. Працівники ДСЗН залучили до вирішення цього питання представників Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області. Служби спрацювали на «відмінно». Мар’яна отримала паспорт у необхідні терміни, утім без реєстрації місця проживання. Це суттєво ускладнювало оформлення довідки ВПО. Але наполегливість юриста далася в знаки, і дівчина отримала довідку ВПО, їй були призначенні виплати адресної допомоги та допомога по вагітності та пологам.

Завдяки юристу молода мама та її майбутня дитина захищені і вже спокійніше дивитимуться в майбутнє. «Разом ми подолали нелегкий шлях та зробили велику роботу! Тепер, коли немовля народиться, воно також матиме можливість отримати довідку ВПО та отримувати відповідні соціальні виплати», — підсумовує Руслан Беретелі.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial