Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
31.01.2019

Днями відбулося засідання круглого столу з проблемних питань перетину лінії зіткнення.

Під час заходу присутнім презентували звіт «Моніторинг імплементації Наказу МТОТ № 39 про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення».

Моніторинг проводився БФ «Право на захист» в рамках проекту «Надання багатогалузевої гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню Східної України», який реалізується БФ «Право на захист» за фінансової підтримки Європейської комісії в рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського союзу в межах консорціуму ACCESS та за участі проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», який реалізує БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Моніторинг відобразив фактичну ситуацію з реалізацією права громадян, зокрема мешканців тимчасово окупованих територій, на свободу пересування та вільне володіння своїм майном, з огляду на особливості правового режиму перетину лінії зіткнення у Донецькій та Луганській областях, а також практику застосування чинного законодавства органами державної влади, що здійснюють контроль за переміщенням осіб та товарів через лінію зіткнення.

Презентуючи звіт, Дар’я Дмитренко, правовий аналітик БФ «Право на захист», вказала: «Обмеження, що накладаються постановою № 99 та Наказом № 39, створюють невиправдані фінансові ризики та обмеження прав громадян. Порядок перетину лінії зіткнення в частині правил переміщення товарів та особистих речей фізичними особами потребує перегляду. Адекватним меті захисту національної безпеки та повазі до прав людини підходом має стати протилежний принцип регулювання переміщення товарів: розробка переліку товарів та предметів, заборонених до переміщення через лінію зіткнення».

Висновки звіту та перспективи зміни законодавства викликали жваву дискусію серед присутніх. Так, підполковник ООШ ЗСУ Людмила Кошова висвітлила результати роботи міжвідомчої робочої групи для опрацювання шляхів розв’язання проблемних питань щодо перетину лінії зіткнення та розроблення проекту нормативного акту щодо переліку заборонених до переміщення товарів (предметів, особистих речей), а представник МТОТ Владислав Закаблук розповів про перспективи внесення змін до Постанови КМУ №99 та діяльність Міністерства щодо розробки переліку заборонених до переміщення товарів.

Підсумовуючи результати круглого столу, Дар’я Дмитренко зазначила: «Ми вдячні представникам влади і громадянського суспільства за конструктивний діалог та щиро вітаємо зусилля відповідальних держструктур, спрямовані на реалізацію прав громадян, які постраждали від конфлікту. Водночас, ми закликаємо держоргани бути більш відкритими до співпраці та пріоритезувати роботу над проектами Порядка в’їзду осіб і переміщення товарів на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях і виїзду осіб і переміщення товарів з таких територій, а також Переліку товарів (предметів, особистих речей), заборонених до переміщення».

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial