Потребуєте допомоги?Зв’яжіться з нами
30.11.2019

“Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”, – стаття 3 Конституції Україні. Чи так це? В житті чомусь ця норма Основного Закону часто носить суто показовий характер – представники державної влади часто не звертають на неї увагу.

У наступній історії з боку держави було відсутнє хоч якесь намагання захистити права людини, що постраждала внаслідок конфлікту.

До юристів нашого Харківського офісу звернулась колишня мешканка м. Дебальцеве Донецької області внутрішньо переміщена особа. Восени 2014-го року під час артобстрілу її рідного міста на очах жінки було вбито її чоловіка. Вона сама отримала численні поранення були травмовані ліва половина грудної клітини, ліве стегно, кишківник, хребет, ліктьовий суглоб лівої руки. Але найжахливіше внаслідок отриманих поранень була перервана вагітність. 

Так в один момент вродлива молода жінка, яка готувалась стати мамою, втратила все: коханого чоловіка, ненароджену дитину, здоров’я. Вона лишилася самотня і стала інвалідом третьої групи.

Команда фахівців нашої юридичної команди, уклавши угоду з постраждалою, розпочала нелегку роботу щодо захисту прав і законних інтересів жінки в суді. Колосальну, дуже кропітку роботу, пов’язану зі збором необхідних доказів та підготовкою позову, здійснила наш адвокат Олена Приходько.

Півтора року в Костянтинівському міськрайонному суді Донецької області, де розглядалася справа жінки, представники КМУ, прокуратури, СБУ робили все можливе, щоб не допустити отримання постраждалою компенсації завданої їй моральної шкоди. Проте наш адвокат Сергій Шкрамада переконав суд у законності вимог жінки та необхідності виплати їй компенсації. Закон та суд були на стороні нашої клієнтки тож їй було нараховано до виплати 620 тисяч гривень компенсації.

Але боротьба за права конкретної людини на цьому не закінчилась. Представником КМУ було подано апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. 27 листопада в жорсткому протистоянні з тими ж державними органами КМУ, Прокуратурою, СБУ в Донецькому апеляційному суді, адвокатом БФ “Право на захист” було одержано ще одну і вже остаточну перемогу. Рішення суду першої інстанції набрало законної сили.

Як зауважують наші колеги-юристи, вони завжди відстоюють порушені права людей. Попри будь-які виклики, вони готові зустрітися, якщо це буде потрібно, в суді касаційної інстанції з будь-яким супротивником. Але ним, на жаль, часто для власних громадян стає наша держава…

На фотографії — адвокат Сергій Шкрамада.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial