Діалоги між ініціативними групами ВПО та представниками місцевої влади у Дніпропетровській області

November 9, 2021

Робота з об’єднаними територіальними громадами, зокрема щодо питань, пов’язаних з інтеграцією ВПО, надання їм правової допомоги, консультацій та необхідної інформації є одним з пріоритетних векторів роботи нашої організації.

Новий проєкт «Діалоги між ініціативними групами ВПО та представниками місцевої влади у Дніпропетровській області», що імплементується за підтримки Федерального уряду Німеччини у межах програми «Громадянська служба миру» передбачає активну роботу саме у цьому напрямку.

Існуючі місцеві програми та плани дій щодо їх впровадження не передбачають захисту прав внутрішньо переміщених осіб та їх інтеграції до місцевої громади. 

Водночас проєкт, який реалізує наш Фонд в Іларіонівській, Слобожанській, Жовтоводській та Вільногірській об’єднаних територіальних громадах ставить за мету змінити такий стан речей і дати можливість ініціативним групам переселенців захищати свої права та впливати на впровадження відповідних політик на місцях.

«В рамках проєкту пропонується переглянути підходи, спрямовані на забезпечення включення та інтеграції ВПО у життя громади, надання їм доступу до участі у місцевих програмах, використання інструментів місцевої демократії та низки інших можливостей. Формування ініціативних груп ВПО з подальшою їх формалізацією на місцевому рівні шляхом створення Консультативної ради ВПО як тимчасового дорадчого органу для розв'язання питань, пов’язаних із реалізацією державної та місцевої політики у сферах захисту ВПО, сприяння їх інтеграції в громаду, підтримки приймаючої громади в процесі інтеграції ВПО та їх залучення до процесів прийняття рішень.»

Більше про проєкти з інтеграції та підтримки громадської активності переселенських спільнот на місцях пропонуємо вам переглянути у відеозаписі конференції нижче:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: