Зробити пожертву
Укр / Eng
29.12.22

Зростання кількості перетинів державного кордону спричинило збільшення завантаженості на міжнародних пунктах пропуску і ще з більшою актуальністю постало питання облаштування МПП та території перед ними, забезпечивши необхідними умовами доступу до питної, технічної води, санітарно-гігієнічних приміщень, місць для сидіння і комфортного перебування під час очікування в черзі з метою перетинання кордону. 

Благодійний фонд “Право на захист” провів моніторинг умов облаштування МПП та територій перед ними, а також їх благоустрою. Ми прагнули зʼясувати забезпечення належних умов, задоволення потреб та дотримання прав людей, велика кількість яких кожного дня здійснює перетинання державного кордону України. 

Для проведення вказаного дослідження моніторинг здійснювався працівниками БФ “Право на захист” впродовж вересня-листопада 2022 року на МПП та територіях перед МПП «Краківець», «Угринів» Львівської області, «Могилів-Подільський», «Бронниця» Вінницької області та «Мамалига», «Порубне» Чернівецької області щодо забезпечення: 

  • доступу до води (питної та технічної); 
  • санітарно-гігієнічних умов (наявності санітайзерів/дезінфекторів для рук, туалетів, здійснення вивозу сміття);
  • умов очікування та цивільного захисту (наявності місць для сидіння, навісів від опадів, пунктів обігріву, укриттів для цивільних осіб на випадок повітряної тривоги, систем звукового чи візуального сповіщення про небезпеку (гучномовці/сирени тощо);    
  • умов для людей з обмеженими можливостями та особливими потребами (наявності інвалідних візків та персоналу, що допомагає особам з обмеженими можливостями та особливими потребами, спеціально облаштованих туалетів, пандусів, кімнат матері та дитини (повивальні чи для годування). 

Щоб оцінити рівень задоволення потреб людей, зʼясувати відповідності МПП, територій перед ними міжнародним стандартам та їх готовності до сучасних викликів і ризиків, повʼязаних зі збройною агресією проти України, аналітики БФ “Право на захист” здійснили аналіз результатів проведеного моніторингу. З висновками та рекомендаціями після аналізу ви можете ознайомитися у нашому моніторинговому дослідженні: