Про діалог: 4 найкращих праці про роль діалогів у миробудуванні

21 вересня 2021

Спеціально до Міжнародного дня миру, встановленого резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, який щорічно відзначається в 3-й вівторок вересня. Команда БФ «Право на захист» підготувала для вас підбірку матеріалів, присвячених діалогам та їхньому значенню в процесах миробудування.

Наш Фонд вже давно займається організацією діалогових зустрічей в громадах, а тому ми розуміємо наскільки важливим є цей інструмент у контексті миробудування. Метою таких зустрічей є розв’язання складних соціальних проблем. Діалоги дають можливість вирішувати різні питання, починаючи від конфліктів у громадах та закінчуючи імплементацією реформ на національному рівні та міждержавних відносинах.

Світовий досвід проведення діалогів дозволяє визнати його одним з найбільш цивілізованих та дієвих підходів для спільнот, які прагнуть до побудови вільної демократичної країни за принципами відкритого суспільства, інтегрованої у світовий простір.

Тому, якщо у вас є бажання більше дізнатися про діалоги, їх суть, мету, та значення в контексті миробудування, а також про особливості їх проведення, ми рекомендуємо ознайомитися з підбіркою нижче:

  • Як, коли, де працює діалог?

https://www.osce.org/files/f/documents/3/c/422822.pdf

  • Курс «Як ефективно спланувати та провести важливий діалог»

https://www.osce.org/files/f/documents/a/4/452806.pdf?fbclid=IwAR2VQi8oBD7H2ijUHY64Or1ZxbNkCLhCU1pkSPu2n9Sr_1swhSS6KPuhydM

  • Стандарти діалогу: визначення і принципи

http://ipcg.org.ua/upload/resursi/IMIP-dialogue--Standards-24_03_18.pdf

  • Dialogue as a tool in peacebuilding: Theoretical and empirical perspectives. (Діалог як інструмент миробудування. Теоретичні та практичні аспекти.)

https://munin.uit.no/bitstream/handle/10037/9852/thesis.pdf?sequence=2

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: