Інсульт, подальша реабілітація та потреба у оновленні паспорту. Історія Євгена

3 березня 2021

Восени 2019 року Євген приїхав у Бахмут для того, аби вклеїти фото до паспорта по досягненню 45 років. Але у чоловіка стався інсульт і він потрапив до лікарні. 

Лікування тривало довгий час, а після виписки на Євгена чекали ще декілька місяців реабілітації. Усе це вплинуло на те, що він пропустив строк звернення до ДМС з заявою про вклеювання фото. До того ж чоловік випадково пошкодив свій паспорт, заливши його під водою.

В ДМС Євгену відмовили у прийнятті заяви на вклеювання фото до паспорта, оскільки документ мав суттєві пошкодження. Для підтвердження особи чоловіка потрібні були свідки. Співробітники Міграційної служби також повідомили його, що необхідно звертатися за оформленням та видачею паспорта до підрозділу ДМС за місцем реєстрації. У Євгена були й інші документи для підтвердження особи, але він не знав про те, що ними також можна було скористатися. Внаслідок перенесеного захворювання чоловіку було важко давати пояснення, що певною мірою також вплинуло на ситуацію.

Відтак чоловік вирішив, що потрібно їхати до відділу ДМС за місцем своєї реєстрації. Грошей на таку подорож у Євгена не було. Термін дії його картки для виплат закінчився, а отримати нову з недійсним паспортом було неможливо. Уся його пенсія залишалася на картці без можливості користування коштами…

У січні 2021 року чоловік звернувся до офісу БФ «Право на захист». Юрист Євген Федорінов та адвокат Катерина Демченко здійснили супровід чоловіка до ДМС. Працівникам служби запропонували разом з пошкодженим паспортом Євгена оглянути й інші документи, що підтверджують його особу. Наші колеги наголосили на тому, що змінами в законодавстві передбачено можливість звертатися з заявою про видачу паспорта до будь-якого відділу ДМС. Це право діє під час карантину. Відтак заяву на оформлення паспорта було прийнято.

23 лютого Євген отримав новий паспорт! Нарешті чоловік зможе переоформити картку та користуватися своїми пенсійними коштами!