Свобода перетину лінії розмежування: проблема штрафів

22 березня 2021

Захід було проведено на рівні Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України. До участі долучилися народні депутати, голови комітетів та підкомітетів, представники центральних та місцевих органів влади, міжнародних та українських неурядових організацій.

Від БФ «Право на захист» зі своєю доповіддю виступив головний стратегічний юрист Фонду Олег Тарасенко.

Пан Олег, зокрема, зазначив про три наявних наразі проблеми:

  • Застосування штрафів за перетин лінії розмежування через непідконтрольні ділянки державного кордону України: у людей часто немає іншого виходу;
  • Застосування штрафів за перевищення допустимого ліміту в 50000 гривень на вивезення готівки з та на окуповану територію. Велика частина пенсіонерів перетинають лінію розмежування лише раз на 2-6 місяців для зняття готівки, а сума коштів у такому випадку може перевищувати зазначений максимум;
  • Складання протоколів про адмінпорушення співробітниками ДПСУ з допущенням суттєвих помилок: відсутність необхідних підписів особи, що притягається до відповідальності, невидача другого примірника протоколу такій особі тощо.

«Ми вважаємо, що такі обмеження, принаймні на період карантину, повинні бути зменшені. Як зазначила шановна пані Ноель Калхун, для цього є багато шляхів. Не варто забувати й про те, що Верховний Суд України визначився у подібних справах, що орган, який притягує особу до адміністративної відповідальності не може орієнтуватися на одне лише визнання особою вини. Всі ми розуміємо, що у людини, яка дуже довгий час рухалася до державного кордону, щоб потрапити на підконтрольну територію не буде іншого вибору як визнати провину та погодитися на штраф. Але це не буде добровільним зізнанням. Саме тому, таку відповідальність треба відстрочити або скасувати.»

Пропонуємо Вам переглянути доповідь нашого колеги нижче у відео. Також, Ви можете подивитися повний запис трансляції круглого столу або прослухати аудіозаписом на сайті Комітету.

Читайте також: