Круглий стіл «Екологічні ризики Донбасу. Сьогодення і майбутнє»

У п‘ятницю, 10 вересня 2021 БФ «Право на захист» провів круглий стіл в рамках реалізації проєкту «Миробудування та примирення з питань екологічного та ресурсного відновлення на сході України».

До заходу долучилися представники Луганської обласної державної адміністрації (ОДА), Донецької ОДА, Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерства енергетики, щ організацій, експерти-екологи, а також народні депутати України.

Метою круглого столу було поставити екологічні проблеми на сході України на порядок денний, а також визначити шляхи поліпшення екологічної ситуації на Донбасі.

Під час заходу спікери обговорили актуальні питання, пов’язані з неконтрольованим затопленням шахт, а також екологічні ризики на Донбасі. Крім того, учасники мали можливість обговорити поточний стан екологічного моніторингу в населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Спеціалістами БФ «Право на захист» було презентовано результати роботи проєкту в форматі рекомендацій із реалізації заходів із підвищення рівня обізнаності населення щодо існуючих екологічних ризиків та щодо інформування населення про стан довкілля на прикладах міст Торецьк, Добропілля, Селидове та Золоте. Рекомендації будуть направлені керівникам міських рад та головам ВЦА міст у Донецькій та Луганській областях для ознайомлення та подальшого впровадження їх в дію.

Захід проведено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: