Особа без громадянства ВПЕРШЕ отримала посвідку на проживання

Вперше у практиці БФ «Право на захист» особа без громадянства, визнана такою в Україні, отримала посвідку на тимчасове проживання в Україні. Раніше ми вас знайомили з історією Ганни Миряшевої, дівчини, яка все своє життя боролася за офіційне визнання. Не маючи документів, її нібито й не існувало. Принаймні так вона себе почувала. Тепер Ганна у свої 23 роки починає нове життя - з документами та новими можливостями! Більше про історію Ганни.

«Я відчула себе справжньою людиною - видимою! Найперша річ, яку я зробила, отримавши посвідку, - прийшла до юристів своєї компанії та віддала документи на офіційне оформлення мене на роботу. Також зареєструвалася на отримання медичної декларації»,

Рішення про визнання Ганни Миряшевої особою без громадянства прийнято в листопаді 2021 року. За Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» особи, визнані особами без громадянства, отримують на підставі відповідного рішення посвідку на тимчасове проживання.

За словами Вікторії Волинської, адвоката БФ «Право на захист», посвідка на тимчасове проживання не тільки підтверджує наявність законних підстав для перебування на території України, але й посвідчує особу:

«Що дає посвідка? Особа вважається визнаною державою. Тобто держава її побачила як повноцінного громадянина, який може реалізувати свої права, перебуваючи на території України. Вона може укласти шлюб, вона може працевлаштуватися, укладати будь-які угоди правового характеру, відкривати банківські картки, укладати декларацію з сімейним лікарем».

Без цього документа Ганна не могла використати ці права, постійно стикалася з проблемами, пов'язаними з неможливістю здійснити елементарні дії. Більше про це читайте тут.

Тепер перед дівчиною відкриті широкі можливості! Ми раді вітати Ганну та бажаємо їй успіхів, а нашим адвокатам - нових перемог!